Rajd Nadwiślański z Marczykiem i polską czołówką

55 załóg, piętnaście w autach klasy R5 i Rally2 znalazło się na liście zgłoszeń Rajdu Nadwiślańskiego, trzeciej rundy mistrzostw Polski.

Rajd Nadwiślański z Marczykiem i polską czołówką
Podaj dalej

W połowie lipca w Puławach zapowiadają się niesamowite emocje. Listę otwiera duet ORLEN Team: Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk, którzy pojawią się w dobrze znanej Skodzie Fabii Rally2 Evo. Dwójkę od organizatorów otrzymali Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Volkswagenie Polo R5, a trójkę Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz w kolejne Fabii.

fot. Marcin Kaliszka

Z czeskiej konstrukcji skorzystają także Adrian Chwietczuk, Wojciech Chuchała, Kacper Wróblewski, Sylwester Płachytka, Łukasz Kabaciński i Maciej Lubiak. W Fiestach Rally2 i R5 pojawią się Jarosław Kołtun i Hubert Maj, a w Hyundaiach i20 R5: Jacek Jurecki oraz Jarosław Szeja. Stawkę uzupełniają Łukasz Kotarba (C3 Rally2) i Zbigniew Gabryś (Polo R5). Dzięki Arkadiuszowi Lechoszestowi kibice RSMP przypomną sobie auta klasy S2000. Zawodnik zgłosił się w Skodzie Fabii. Pełną listę zgłoszeń znajdziecie tutaj.

W historycznych mistrzostwach Polski do walki przystąpi trzynaście załóg. Listę otwierają Robert Luty i Marcin Celiński w Subaru Legacy. Lista dostępna jest tutaj. 

Przeczytaj również