Rajd Barbórka zaskakuje. Takiego zakończenia sezonu nie mieliśmy dawno

Takiego Rajdu Barbórka nie mieliśmy od dawna! Dwa nowe odcinki specjalne oraz kultowe kryterium na ulicy Karowej z pewnością wynagrodzą wszystkim kibicom zeszłoroczny brak imprezy.

Rajd Barbórka zaskakuje. Takiego zakończenia sezonu nie mieliśmy dawno
Podaj dalej

Start w… Pruszkowie

Organizatorzy zaplanowali rozpoczęcie imprezy w Pruszkowie. Start honorowy odbędzie się w okolicach budynku dworca kolejowego. Po przejechaniu przez rampę zawodników będzie czekał pierwszy odcinek specjalny. W późnych godzinach wieczornych kierowcy pokonają próbę wyznaczoną na ulicach miasta o długości 3,60 km.

fot. Maciej Niechwiadowciz

Co ciekawe trasa odcinka będzie przebiegać przez parking centrum handlowego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że auta będą wspinać się i zjeżdżać po piętrowym parkingu. Dodatkowo triumfatorzy odcinka otrzymają puchar ufundowany przez prezydenta miasta.

Nowości również drugiego dnia

Drugi etap rywalizacji również rozpocznie się od nowości. Zawodnicy najpierw pojawią się na torze w Słomczynie, gdzie dwukrotnie zmierzą się z asfaltowo-szutrową próbą.

Jak zwykle staramy się zaserwować kibicom i kierowcom coś nowego. Tym razem zaprosimy Was na Autodrom Słomczyn, który jest obiektem doskonale znanym wszystkim fanom sportów motorowych. Barbórka ciągle zmienia swoje oblicze, a po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią chcemy wrócić ze zdwojoną siłą i zaskoczyć Was jeszcze mocniej – mówił dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

Za nami kilka lat przygotowań od zakończenia przebudowy toru rallycrossowego w Słomczynie na wielofunkcyjny Autodrom Słomczyn. Celem było, aby obiekt cieszył wielu fanów motorsportu z rożnych dyscyplin, nie tylko profesjonalnym zabezpieczeniem i homologacją PZM, ale również estetyką. Wisienką na torcie sezonu 2021 będzie Rajd Barbórka. Mam nadzieję, że odcinek na Słomczynie da ogromną frajdę zawodnikom oraz emocje kibicom, a także na stałe wpisze się w harmonogram rajdu w kolejnych latach. Współpraca dwóch znamienitych klubów warszawskich AK Polski i AK Rzemieślnik w takim wydaniu na koniec trudnego sezonu 2021 daje pozytywne emocje na przyszłość pod trudnym okresie pandemicznym – dodaje Sebastian Kołakowski, Prezes Ak-Rzemieslnik.

Właściwą rywalizację w Rajdzie Barbórka zawodnicy będą kontynuować na dobrze znanym już kibicom oesie na torze wyścigów konnych Służewiec. Próba będzie mierzyła 4,7 km i będzie pokonana dwukrotnie. Batalię zakończy wyścig równoległy na autodromie Bemowo. Wieczorem wisienką na torcie zakończenia sezonu będzie kryterium na ulicy Karowej.

Harmonogram Rajd Barbórka 2021

Przeczytaj również