Punkty ORLEN Team i Polaków. Udany weekend naszych załóg

Punkty ORLEN Team i Polaków. Udany weekend naszych załóg

Podaj dalej

Martin Prokop i Michal Ernst w barwach ORLEN Team oraz Michał Sołowow i Maciej Baran wywiozą z Arktycznego Rajdu Finlandii punkty do klasyfikacji sezonu. Do mety dotarł również Adrian Chwietczuk pilotowany przez Jarosława Barana.

WRC2 dla byłych fabrycznych załóg

W klasyfikacji WRC2 niepodzielnie rządzili byli fabryczni zawodnicy mistrzostw świata. Najlepsi okazali się Esapekka Lappi i Janne Ferm, którzy w Polo R5 pokonali Andreasa Mikkelsena i Olę Floene (+47,7) w Fabii Rally2. Podium uzupełnili Nikołaj Griazin i Konstantin Aleksandrow (+1:30,3) w kolejnym Polo.

Martin Prokop i Michal Ernst w Fieście Rally2 zakończyli rajd na szóstym miejscu. Poza czołową trójką zawodnicy wspierani przez PKN ORLEN musieli uznać wyższość norweskich załóg. Pierwsze punkty dają Prokopowi jedenaste miejsce w klasyfikacji sezonu. Po awarii silnika na pierwszym oesie rajdu nie ukończyli mistrzowie Polski: Jari Huttunen i Mikko Lukka.

Arktyczny Rajd Finlandii – Klasyfikacja WRC2

Klasyfikacja WRC2 2021

Polskie punkty w WRC3

Po zaciętej walce w WRC3 triumfowali Teemu Asunmaa i Marko Salminen. Finom pomogła 10-sekundowa kara dla Egona Kaura i Silvera Simma. Estończycy na mecie byli wolniejsi od rywali o 4,2 sekundy. Podium skompletował duet Heikkila/Luhtinen (+1:38,6).

Michał Sołowow i Maciej Baran w Citroenie C3 Rally2 ukończyli rywalizację na dziewiątym miejscu. Gdyby nie 10-sekundowa kara polski duet znalazłby się na siódmym miejscu. Najbogatszy Polak był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem spoza „koalicji” fińsko-estońsko-szwedzkiej.

Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran w debiucie w mistrzostwach świata doprowadzili Skodę Fabię R5 na dwunastym miejscu. Do punktów zabrakło blisko czterech minut.

Arktyczny Rajd Finlandii – Klasyfikacja WRC3

Klasyfikacja WRC3 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News