Promotor WRC docenił Rajd Polski. Umieścił go w swoim kalendarzu!

Promotor WRC, który od przyszłego roku będzie odpowiedzialny również za rozwój rajdowych mistrzostw Europy, zaprezentował kalendarz mistrzostw Starego Kontynentu, w którym znalazło się miejsce dla Rajdu Polski.

Promotor WRC docenił Rajd Polski. Umieścił go w swoim kalendarzu!
Podaj dalej

Co nas czeka w ERC 2022?

Zaprezentowany kalendarz składa się z ośmiu rund. Pewne już jest, że cztery z nich odbędą się na szutrze, a trzy na asfalcie. Nadal trwają rozmowy na temat rundy, która ugościł finał rywalizacji. Sezon rozpocznie się od dwóch marcowych rund w Portugalii. Na start zaplanowano rajd Fafe, a dwa tygodnie później walkę na Azorach. Maj będzie stał pod znakiem hiszpańskiego Rajdu Wysp Kanaryjskich. W czerwcu najlepsi zawitają do Polski.

Drugą część sezonu otworzy lipcowy Rajd Łotwy. Pod koniec miesiąca zawodnicy zmierzą się z asfaltami rajdu Rzymu. Sierpień to tradycyjnie Rajd Barum. Miejsce i data ostatniej rundy zostaną ustalone.

To mocny kalendarz rajdów, które cieszą się popularnością wśród zawodników. Są także sprawdzonymi faworytami fanów. Poświęcimy trochę czasu na rozważenie kalendarza na przyszłe lata. Nie jest tajemnicą, że chcemy zróżnicowanej listy imprez, która połączy nowe wydarzenia z tymi organizowanymi od dawna – komentował Jona Siebel.

Power Stage jak w WRC

Mistrzostwa Europy pod ręką promotora WRC mają być naturalnym przedsionkiem dla zawodników w drodze do mistrzostw świata. W związku z tym od 2022 roku załogi powalczą o dodatkowe punkty na Power Stage. Pięciu najlepszych otrzyma punkty według klucza 5-4-3-2-1, co oznacza, że podczas jednej rundy będzie można wywalczyć 40 punktów.

https://wrc.net.pl/ll-orlen-team-celuje-w-podia-czeka-nas-najlepszy-dakar-w-historii

Odcinek będzie transmitowany na platformie WRC+ All Live, na której można już oglądać relacje z mistrzostw świata.

Oprócz tego, że mistrzostwa Europy to ważny cykl, postrzegamy je jako miejsce poszukiwań talentów do WRC. Chcemy, by te dwie serie pasowały do siebie jak dłoń do rękawiczki. Uprościmy zawodnikom drogę przejścia z jednego cyklu do drugiego – informował Siebel.

Kalendarz FIA ERC 2022

12-13.03 Rally Serras de Fafe e Felgueiras (Portugalia)
26-27.03 Rajd Azorów (Portugalia)
13-14.05 Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania)
11-12.06 Rajd Polski
02-03.06 Rajd Łotwy
23-24.07 Rally di Roma Capitale (Włochy)
27-28.08 Rajd Barum (Czechy)
—–.– runda do ustalenia

Przeczytaj również