Próbują walczyć z Griazinem. Polacy w czołówce

Próbują walczyć z Griazinem. Polacy w czołówce

Mikołaj Marczyk Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2 FIA ERC Rajd Lipawy

Podaj dalej

Nikołaj Griazin pilotowany przez Konstantina Aleksandrowa po odniesieniu czterech oesowych triumfów na pierwszym etapie Rajdu Lipawy, przewodzi stawce drugiej rundy mistrzostw Europy.

Rosjanie w Volkswagenie Polo R5 wygrali wszystkie zaplanowane dziś odcinki: dwie próby mierzące ponad 25 kilometrów oraz dwie o długości ponad 17 km. Kroku liderom próbowali dotrzymać dobrze znani z tras mistrzostw świata: Craig Breen i Paul Nagle. Załoga Hyundaia traci do liderów 10,6 sekundy. Najniższy stopień podium zajmują Efren Llarena i Sara Fernandez (+24,3) w Skodzie Fabii Rally2.

Nasza strategia działa. Ogólnie jestem zadowolony, choć nie mamy najlepszej przyczepności. Jutro będzie łatwiej. Zobaczymy też prawdziwe tempo innych zawodników – podsumował Griazin.

W samochodzie pojawiło się sporo kurzu, ale ogólnie jestem zadowolony. Jutro będzie zupełnie inna historią. Pojedziemy razem z najszybszymi – podsumował Breen.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk rozpoczęli dzień od piątego rezultatu. Na kolejnej próbie byli sklasyfikowani na siódmym miejscu, a ostatnie dwa oesy zakończyli na piątej i ósmej pozycji. Na koniec dnia daje to duetowi ORLEN Team piąte miejsce. Do podium tracą 15,9 sekundy, a do liderów 40,2.

Jestem zadowolony, ponieważ ukończyliśmy dzień. To nie był idealny oes z mojej strony. Dzień był jednak dobry. Poczyniliśmy pewne postępy. Rozwijamy się i jesteśmy gotowi, by jutro zaatakować – zapowiadał Marczyk.

Polak jest również wiceliderem rywalizacji w Michelin Talent Factory, która koncentruje młodych zawodników korzystających z ogumienia francuskiego producenta w autach klasy Rally2. Do prowadzącego Efrena Llareny traci 15,9 sekundy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News