Prema ORLEN Team gotowa na hyperpole

Prema ORLEN Team gotowa na hyperpole

Prema ORLEN Team gotowa na hyperpole

Podaj dalej

Zespół Prema ORLEN Team ma za sobą kolejny trening przed rywalizacją w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Podczas trzygodzinnej sesji na torze nie zabrakło również Roberta Kubicy.

Prema ORLEN Team w czołówce

Tym razem sesję dla zespołu korzystającego z Oreci LMP2 rozpoczął Louis Deletraz. Szwajcar zaliczył trzy wyjazdy na tor. Podczas pierwszych dwóch zaliczał tylko okrążenia instalacyjne, by za trzecim razem pokonać trzy okrążenia toru. Na najlepszym Deletraz uzyskał czas 3:35,865.

Jako drugi za kierownica pojawił się Robert Kubica. Polak dwukrotnie wyjeżdżał na liczące piec okrążeń przejazdy. Podczas pierwszego zatrzymał stoper na rezultacie 3:34,459, a za drugim razem uzyskał czas 3:35,696. Po Polaku kibice mogli oglądać Lorenzo Colombo, który też zaliczył pięć okrążeń i popisał się rezultatem 3:34,607.

Pod koniec jazd na tor wyjechał jeszcze raz Louis Deletraz, by sprawdzać tempo kwalifikacyjne przed sesją hyperpole. Szwajcar na liczącym trzy okrążenia wyjeździe na najlepszym zatrzymał stoper na 3:33,369. Sesję dla Prema ORLEN Team zakończył Lorenzo Colombo przejeżdżając dziewięć okrążeń tempem wyciągowym.

Toyota na czele

W stawce hipersamochodów na czele klasyfikacji znaleźć można dwie Toyoty. Siódemka była lepsza od ósemki o 0,319 sekundy. Kolejne dwa miejsca wywalczył Glickenhausy. 708-ka straciła do najlepszych 0,670 sekundy, a 709-ka 1,277 sekundy.

W stawce LMP2 dublet ustrzeliła ekipa United Autosports USA. Oba samochody dzieliło zaledwie 0,061 sekundy. 0,066 sekundy do najlepszych stracili kierowcy WRT. Czołowa piątkę uzupełnili zawodnicy Cool Racing (+1,093) i JOTA (+1,187). Prema ORLEN Team została sklasyfikowana na trzynastym miejscu. Z dwóch aut Inter Europol competition wyżej znalazło się oznaczone numerem 43 i pojawiło się na dwunastym miejscu. Drugie auto zostało sklasyfikowane na 23 pozycji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News