Polski najazd na Slovakia Ring. Pojawi się też ORLEN Team

Polski najazd na Slovakia Ring. Pojawi się też ORLEN Team

Podaj dalej

Osiem polski załóg znalazło się na prowizorycznej liście pierwszej rundy rajdowych mistrzostw Słowacji. Jedną z atrakcji będzie również start auta klasy WRC w barwach ORLEN Team.

Podczas pierwszej rundy czempionatu u naszych południowych sąsiadów zawodnicy będą mieli do pokonania jedenaście odcinków specjalnych o łącznej długości 135,85 km. Dwudniowa rywalizacja odbędzie się w dniach 20-21 marca.

Cztery z polskich duetów wystartują w klasie 2. O kolejny tytuł mistrza Słowacji powalczy Grzegorz Grzyb, którego ma pilotować Michał Poradzisz. Wicemistrz Polski pojawi się za kierownicą Skody Fabii Rally2. Z Citroena C3 Rally2 skorzystają Łukasz i Tomasz Kotarbowie. W autach R5 pojawią się Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran (Skoda Fabia) oraz Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (Hyundai i20).

Michał Tochowicz i Piotr Białowąs, Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski oraz Grzegorz Bonder i Jakub Gerber pojawią się w Peugeotach 208 klasy 5. W Peugeotcie 208 Rally4 zaprezentują się Łukasz Lewandowski i Jakub Wróbel.

Największą atrakcją weekendu będzie Martin Prokop. Kierowca ORLEN Team pilotowany przez Viktora Chytkę zapowiedział start Fordem Fiestą WRC. Jak na razie jest to jedyne auto tej klasy na liście. Wraz z polskimi autami Rally2 i R5 będzie można zobaczyć dziewięć takich pojazdów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News