Polska dziewczyna kierowcy F1 pod okiem ochroniarzy. Bali się o własne życie!

Polska dziewczyna kierowcy F1 pod okiem ochroniarzy. Bali się o własne życie!

Sandra Dziwiszek F1 2022 Williams

Podaj dalej

Nie milkną echa wydarzeń z ostatniej rundy mistrzostw świata F1 2021. Po kontrowersyjnych decyzjach oraz fali hejtu, która wylała się w Internecie, zamieszany w sytuację Nicholas Latifi musiał chronić siebie i dziewczynę, która pochodzi z Polski.

Abu Zabi kością niezgody

W kontrowersyjnym finale sezonu mistrzem świata został Max Verstappen. Nie doszłoby jednak do tego, gdyby na tor w Abu Zabi nie musiał wyjeżdżać samochód bezpieczeństwa. Ten przerwał rywalizację po tym, gdy w bandę uderzył Nicholas Latifi. Oczywiście błąd może przydarzyć się każdemu zawodnikowi, ale późniejsze decyzje dyrektora wyścigowego i sędziów sprawiły, że na Kanadyjczyka wylała się fala hejtu.

Ataki kierowane w stronę kierowcy Williamsa nie dotyczyły tylko jego. Kanadyjczyk przyznał, że musiał chronić również swoją dziewczynę: Sandrę Dziwiszek, a o spokojnych podróżach w czasie międzysezonowej przerwy nie było mowy.

Pod okiem ochroniarzy

Latifi podczas prezentacji Williamsa w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że musiał zatrudnić ochroniarzy, którzy śledzili każdy krok pary, by zapewnić im bezpieczeństwo.

Niektórzy myślą, że to głupie, ale pod koniec dnia nie wiesz, jak poważni są ludzie. Wystarczy, że trafisz na pijanego kibica na lotnisku albo kogoś, kto ma zły dzień. Jest czymś oburzony i może mieć naprawdę skrajne opinie. Wystarczy jedna osoba z miliona, by coś się stało – mówił Latifi.

Po wyścigu wróciłem do Londynu i miałem przy sobie ochroniarzy, gdy pojechałem do Winter Wonderland z moją dziewczyną. Musisz poważnie traktować groźby, ponieważ nie wiesz, co może się stać. To tylko niefortunna rzeczywistość świata, w którym żyjemy. Pojawiły się ekstremalne groźby śmierci, które przekroczył granice – dodał.

Kim jest Sandra Dziwiszek?

Sandra Dziwiszek ma 28 lat i na co dzień mieszka w Londynie. Z wykształcenia jest magistrem prawa. Zajmuje się również modelingiem. W przeszłości była związana z bramkarzem piłkarskiej reprezentacji Polski: Wojciechem Szczęsnym. Dziwiszek nie chce jednak budować swojego wizerunku na bazie znanych partnerów i rzadko publikuje wspólne materiały.

W swoim CV ma również epizodyczne występy w polskich serialach. Pokazała się miedzy innymi w Klanie, Na dobre i na złe, M jak miłość i Niani. Co ciekawsze w 2008 i 2009 roku była mistrzynią Polski młodzików w skoku o tyczce. W 2010 roku wywalczyła mistrzowski tytuł na hali w stawce U18. Życie partnerki Nicholasa Latifiego można śledzić na jej instagramowym profilu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News