Polak wygrywa rundę mistrzostw świata! Ależ to był weekend!

Polak wygrywa rundę mistrzostw świata! Ależ to był weekend!

Polak wygrywa rundę mistrzostw świata! Ależ to był weekend!

Podaj dalej

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach w Rajdzie Sardynii, szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Reprezentanci ORLEN Rally Team wygrali klasyfikację WRC2 Challenger, wywalczając jednocześnie trzeci stopień podium w WRC2.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kajetanowicz pokazał klasę

Kajetanowicz i Szczepaniak walczą o kolejne podium w klasyfikacji sezonowej Rajdowych Mistrzostw Świata. Sardynia była dla nich dopiero drugim startem w roku, po marcowym Rajdzie Meksyku, w którym również wygrali w WRC2 Challenger i zajęli czwarte miejsce w WRC2. Na Sardynii załoga ORLEN Rally Team zadebiutowała w nowej Škodzie Fabii RS Rally2, którą krok po kroku poznawała w trudnych i nieprzewidywalnych warunkach. Szybka i przede wszystkim bezbłędna jazda pozwoliła na kolejny triumf w WRC2 Challenger, a także trzeci stopień podium w WRC2!

– Jesteśmy na mecie jakże trudnego Rajdu Sardynii, rozgrywanego w bardzo ciężkich warunkach pogodowych. Myślę, że jak na debiut w tym samochodzie, poszło bardzo dobrze. Coraz lepiej się czułem za kierownicą, nawet w tych nieprzewidywalnych warunkach. Zajmujemy pierwsze miejsce w klasyfikacji Challenger, czyli wśród załóg niefabrycznych, i trzecie miejsce w całym WRC2 – w jednym z najliczniej obsadzonych rajdów w tym sezonie. Trzecie miejsce na około czterdzieści załóg to fantastyczny wynik. Dziękuję całemu zespołowi ORLEN Rally Team, który włożył bardzo dużo wysiłku w to, żebyśmy mogli skoncentrować się i wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafimy. Niemniej, jest jeszcze sporo do zrobienia – podsumował Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Polak liderem

Kajetanowicz objął prowadzenie w tabeli sezonowej WRC2 Challenger, zrównując się z Nikołajem Griazinem. O kolejne punkty powalczy podczas Rajdu Safari, który rozegrany zostanie już w dniach 21-25 czerwca. Kierowca ORLEN Rally Team ma dobre wspomnienia z niezwykle trudnej, afrykańskiej rundy: wygrywał tu przed rokiem w WRC2, zajmując wysokie dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News