Polak w juniorskich szeregach Saubera. 13-latek najlepszy w selekcji

Polak w juniorskich szeregach Saubera. 13-latek najlepszy w selekcji

Podaj dalej

Zespół Saubera, który w Formule 1 zajmuje się ekipą Alfa Romeo Racing ORLEN, wybrał juniorów do swojego kartingowego programu, w którym znalazło się miejsce dla polskiego zawodnika.

Karting od lat jest początkiem dla wielu znakomitych kierowców. Zespoły nie chcąc tracić talentów zakładają własne akademie kartingowe, by wyłowić tych najlepszych. Do tego grona w tym roku dołączy Maciej Gładysz.

13-latek z Tarnowa poinformował na swoich mediach społecznościowych, że podczas ostatniej selekcji kierowców został uznany za najlepszego. Czy rośnie nam talent na miarę Roberta Kubicy? Najbliższe lata wszystko wyjaśnią.

Jestem bardzo zadowolony, że zostałem najwyżej oceniony spośród kandydatów podczas selekcji Sauber Karting Team by Kart Republic Dino Chiesa i tym samym wybrany do zespołu na sezon 2021. Przede mną duże wyzwanie w najbliższym sezonie. Nowa kategoria OK Junior, nowy zespół, ale jak zawsze dam z siebie 100%! Będę startował w najważniejszych zawodach kartingowych, takich jak: mistrzostwa Europy i świata, Champion of the Future oraz WSK. Teraz bardzo starannie przygotowuję się z zespołem do szybko zbliżających się zawodów WSK Champions Cup, które odbędą się 21 lutego we włoskiej Adrii. Trzymajcie kciuki za nadchodzący sezon 2021 – informował Gładysz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News