Polacy najlepsi w swoich ekipach. Trwają testy przed drugą rundą ELMS

Polacy najlepsi w swoich ekipach. Trwają testy przed drugą rundą ELMS

Robert Kubica Oreca LMP2 ELMS Testy Barcelona 2021 PKN ORLEN Team

Podaj dalej

Oficjalnie druga runda European Le Mans Series rozpoczyna się dopiero jutro, ale zespoły i zawodnicy już dziś pojawili się na Red Bull Ringu.

Czterogodzinna poranna sesja odbyła się również z udziałem Roberta Kubicy, który był najlepszy w ekipie WRT. Jazdy rozpoczęto na wilgotnym po nocnych opadach deszczu torze. Zimny front sprawił, że w najcieplejszym momencie jazd było nieco ponad dwanaście stopni Celsjusza. Tor nagrzał się z dwunastu do 22 stopni Celsjusza.

Robert Kubica, który zaliczył 44 okrążenia zapewnił zespołowi dziesiąte miejsce w stawce z czasem 1:23,074. Najszybszy był Logan Sargeant w barwach Racing Team Turkey. Polak stracił do najszybszego 1,011 sekundy. Yifei Ye w Orece w barwach ORLEN Team przejechał tylko osiem okrążeń i popisał się czasem 1:23,355. Louis Deletraz zaliczył dziewiętnaście okrążeń i uzyskał rezultat 1:30,587.

W stawce LMP3 najszybsi byli kierowcy DKR Engineering. Pierwsza ekipa polskiego zespołu Inter Europol Competition znalazła się na szóstym miejscu. Druga wywalczyła czternasty rezultat. Najszybszy w „czternastce” był nowy w ekipie Mateusz Kaprzyk. W stawce mamy jeszcze polski Team Virage, który znalazł się na jedenastym miejscu w klasie.

ELMS – Wyniki Testy Sesja 1 – Red Bull Ring

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News