PKN ORLEN wspiera wyjątkowy mecz. Pokój ponad wszystko!

PKN ORLEN wspiera wyjątkowy mecz. Pokój ponad wszystko!

PKN ORLEN flagi

Podaj dalej

Dziś wieczorem dzięki wsparciu m.in. PKN ORLEN czeka nas wyjątkowe wydarzenie. W dobie wojny w Ukrainie wszelkie akcje promujące pokój są na wagę złota, a jedna z nich odbędzie się w Warszawie.

Piłkarze przeciwko wojnie

Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej piłkarze Dynama Kijów rozpoczną cykl meczów w całej Europie w ramach projektu „Meczów o Pokój”. W pierwszym spotkaniu skonfrontują się z warszawską Legią, ale nie o wynik spotkania chodzi w całym przedsięwzięciu.

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Od tego czasu trwa tragedia niewinnych ludzi, dla których każde wsparcie jest bezcenne. O pomocy nie zapomnieli też sportowcy, zwłaszcza gdy ich koledzy zamiast przygotowywać się do kolejnych startów i występów, muszą bronić swojej ojczyzny. Zagraniczni piłkarze występujący w Ukrainie dzięki specjalnej zgodzie FIFA mogli zmienić barwy klubowe poza okienkiem transferowym.

Jednocześnie piłkarze Dynama Kijów, którzy nie będą mieli szans na dokończenie piłkarskiego sezonu, zdecydowali się promować akcję pokojową za pośrednictwem „Meczów o Pokój”. Celem jest symboliczne zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na okrucieństwo panującej wojny. Przy okazji organizowane będą zbiórki pieniędzy.

Legia jako pierwsza

Pierwszy mecz odbędzie się już dziś o 20:30. Całość pieniędzy z biletów na spotkanie Legii Warszawa z Dynamem Kijów zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom. Podczas samego spotkania będzie prowadzona zbiórka pieniędzy. Przed spotkaniem zaplanowano również koncert gwiazd ukraińskiej sceny muzycznej. Kibicom zaprezentują się m.in. Julia Sanina oraz Kateryna Pavlenko.

Mecz będzie można obejrzeć na żywo na antenie TVP1 oraz aplikacji TVP Sport. Komentatorami będą Maciej Iwański i Robert Podoliński. Jednym z głównych sponsorów wydarzenia jest PKN ORLEN.

Po spotkaniu z Legią piłkarze Dynama Kijów przeniosą się do Niemiec. 26 kwietnia zagrają z Borussią Dortmund. Dwa dni później zagrają z chorwackim Dynamem Zagrzeb. Trwają również rozmowy, by zorganizować spotkanie z francuskim Paris Saint-Germain, holenderskim Ajaxem Amsterdem i angielskim Manchesterem City.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News