Pierwsze karty na ORLEN Rajdzie Polski rozdane

Pierwsze karty na ORLEN Rajdzie Polski rozdane

Mikołaj Marczyk Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2 Evo ORLEN Rajd Polski FIA ERC RSMP

Podaj dalej

Treningi, kwalifikacje, wybór pozycji startowych i pierwszy odcinek na torze w Mikołajkach już za nami, a to oznacza, że ORLEN Rajd Polski ruszył na dobre.

Treningi bez niespodzianek

Na treningowych przejazdach odcinka kwalifikacyjnego najlepszy był Nikołaj Griazin, który był zaledwie o 0,015 sekundy szybszy od Aleksieja Łukjaniuka. Trzeci był Fabian Kreim, który tylko raz pojawił się na oesie. Najlepszym z Polaków był sklasyfikowany na piątym miejscu Grzegorz Grzyb. Kolejnych biało-czerwonych mogliśmy znaleźć na początku drugiej dziesiątki. Wojciech Chuchała był dwunasty, a Mikołaj Matczk trzynasty.

Pech jednego z faworytów

W kwalifikacjach pech dopadł kierowcę Polo, który musiał zatrzymać się na odcinku. Nieszczęście rywala wykorzystał Łukjaniuk, który jako pierwszy mógł wybierać pozycję startową. Drugi Andreas Mikkelsen stracił blisko sekundę, a trzeci Mikołaj Marczyk w barwach PKN ORLEN ponad sekundę. Czołową piątkę uzupełnili Nil Solans i Callum Devine. Wśród biało-czerwonych w piętnastce, która mogła wybrać pozycję startową znaleźli się również Grzegorz Grzyb, Adrian Chwietczuk i Zbigniew Gabryś.

To było ekscytujące. Bardzo się cieszę, że jestem na odcinku po kraksie na testach. Teraz będziemy atakować – zapowiadał Łukjaniuk.

Było w porządku, ale jest ciężko. Byłem ostrożny, ale może zbyt ostrożny – informował Mikkelsen.

Pozycje wybrane

Nie było niespodzianek w wyborze pozycji startowych i czołowa piętnastka kwalifikacji wystartuje jutro w odwrotnej kolejności. Oznacza to, że jako pierwsi na trasę wyruszą Zbigniew Gabryś, Adrian Chwietczuk i Emilio Fernandez. Jako piąty wystartuje Grzegorz Grzyb, a jako trzynasty Mikołaj Marczyk.

Superoes na rozgrzewkę

Właściwą batalię na trasach Rajdu Polski rozpoczął superoes na torze w Mikołajkach. Najszybszy był Nikołaj Griazin, który został pierwszym liderem. 0,6 sekundy stracił Craig Breen, a 0,7 najszybszy z biało-czerwonych: Wojciech Chuchała. Czołowa piątkę uzupełnili Fabian Kreim (+0,7) i Simone Tempestini (+1,0). Z kierowców ORLEN Team lepszy był dziewiąty w stawce Kacper Wróblewski (+2,0). Mikołaj Marczyk stracił 2,3 sekundy.

Czołową szóstkę RSMP tworzą Chuchała, Płachytka (+1,1), Wróblewski (+1,3), Kasperczyk (+1,5), Marczyk (+1,6) oraz Grzyb (+1,7).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News