Perez rozsiewa plotki. Jaka przyszłość czeka Russella?

Perez rozsiewa plotki. Jaka przyszłość czeka Russella?

Perez rozsiewa plotki. Jaka przyszłość czeka Russella?

Podaj dalej

George Russell uważa, że obóz Sergio Pereza rozsiewa plotki dotyczące negocjacji Meksykanina z ekipą Williamsa, by wywrzeć presję na Red Bullu.

Obecny kierowca Williamsa miał potwierdzone starty w przyszłym roku jeszcze latem, ale w obliczu rozkręcenia się transferowej karuzeli na dobre, nic nie jest pewne. Podczas wyścigowego weekendu w Portugalii wiele mówiło się o tym, że Perez negocjuje z brytyjską ekipą, a miejsce miałby stracić Russell.

Jednak bardziej prawdopodobne wydaje się zatrudnienie Pereza przez ekipę Red Bull Racing. Obecnie druga siła w stawce dała dwa wyścigi, by Alex Albon udowodnił swoje umiejętności, ale w Portugalii był dopiero dwunasty. Red Bull jednocześnie poinformował, że ewentualny nowy kierowca będzie pochodził spoza wyścigowych programów marki.

Czytaj też: Karuzela transferowa rusza na całego. Kto i gdzie w F1 2021?

Z mojej strony nic się nie zmieniło. Nie martwię się o przyszły rok. Wiem, że Mercedes i Toto Wolff wspierają mnie. Powiedzieli mi to. Sam Toto mi to powiedział i bezgranicznie mu ufam – zapewniał Russell.

Wydaje mi się, że wszystkie plotki zostały podsycone przez obóz Pereza. Próbują wywrzeć presję na inne ekipy. Potencjalnie jest wolne miejsce w Red Bullu. Ja wiem, że mam kontrakt i nie mam się o co martwić – dodał.

Brytyjczyk poinformował także, że zespół zapewnił go, że plotki nie mają żadnego uzasadnienia. Jednak pełniący obowiązki szefa zespołu Simon Roberts odmówił potwierdzenia kontraktu z Russellem.

Powiedzieli, że nie mają pojęcia, skąd się wzięły te plotki. Nigdy nie lubią komentować sytuacji kontraktowych. Oczywiście po piątkowej konferencji prasowej wypowiedzi Simona zostały wyrwane z kontekstu. Zespół nie chciał tego komentować, ponieważ czujemy, że to nie jest konieczne. Komentarze otwierałyby drogę dla kolejnych pytań.

Zmiana składu kierowców mogłaby być związana również ze zmianą właścicieli ekipy. W przyszłym roku Williams trafi w ręce firmy Dorilton Capital. Przedstawiciele marki byli obecnie w Portugalii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News