ORLEN Team powalczy na Słowacji. Polski najazd na Slovakiaring

ORLEN Team powalczy na Słowacji. Polski najazd na Slovakiaring

ORLEN Team powalczy na Słowacji. Polski najazd na Slovakiaring

Podaj dalej

Sześć polskich załóg, a wśród nich reprezentanci ORLEN Team, powalczy w najbliższy weekend w ostatniej rundzie rajdowych mistrzostw Słowacji na torze Slovakiaring.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel przywiozą na słowacki obiekt Skodę Fabię Rally2 evo. Podobnie auto zapowiedzieli liderzy mistrzostw Grzegorz Grzyb oraz Michał Poradzisz. O podium w czempionacie naszych południowych sąsiadów powalczy także Łukasz Kotarba. Wraz z Tomaszem Kotarbą zadebiutują w Hyundaiu i20 R5.

Czytaj też: Czas na finał WRC. Rally Monza rozstrzygnie o losach tytułów

Po ostatnim rajdzie byłem pewien, że nie wystartujemy już w tym roku. Co prawda wiedziałem o planach przeprowadzenia w grudniu finałowych rund mistrzostw Słowacji, ale wątpiłem, że to się uda. Zaskoczyłem się jednak pozytywnie i w efekcie stoimy przed szansą na dobry wynik w klasyfikacji generalnej. Jedziemy do Bratysławy z bojowym nastawieniem i dużą chęcią walki o punkty. Końcówka sezonu była dla nas lepsza, więc mam nadzieję, że wszystko się ułoży po naszej myśli! Trzymajcie kciuki, a my damy z siebie wszystko, by wrócić w dobrych nastrojach – mówił Kacper Wróblewski przed startem.

Forda Fiestę Proto zapowiedzieli Aleksander Terlecki i Daniel Dymurski, a z Peugeotów 208 skorzystają Maciej Lubiak i Tomasz Borko (R2) oraz Michał Tochowisz i Piotr Białowąs (Rally4). Na liście dostrzec można również młodego Huberta Laskowskiego, ale nie wystartuje on w imprezie ze względu na wiek.

Organizatorzy zaplanowali jedenaście odcinków specjalnych o łącznej długości 137,90 km. Każdy dzień rajdu stanowi osobne rundy czempionatu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News