ORLEN Rajd Polski: Wiemy kto wystartuje na Mazurach!

ORLEN Rajd Polski: Wiemy kto wystartuje na Mazurach!

Miko Marczyk Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2 Rajd Polski ORLEN Team fia erc rsmp

Podaj dalej

ORLEN Rajd Polski, który w tym roku stanowi rundę mistrzostw Polski oraz Europy przyciągnie na start ponad sto załóg. Szutrowe odcinki specjalne będą areną niezwykłej rywalizacji.

Rajd Polski: Trójka dla Polaków

Jedynkę od organizatorów otrzymali Efren Llarena i Sara Fernandez, którzy przewodzą klasyfikacji mistrzostw Europy. Za hiszpańskim duetem Skody Fabii Rally2 evo ustawiono ich rodaków w Volkswagenie Polo R5: Nila Solansa i Marca Marti. Najwyżej ustawionymi Polakami zostali Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Duet ORLEN Team przyozdobi Skodę Fabię Rally2 evo trzecim numerem startowym. W czołowej dziesiątce z biało-czerwonych pojawili się także Grzegorz Grzyb i Adam Binięda w Skodzie Fabii Rally2 evo.

Nawet będąc na Sardynii i przygotowując się do startu w mistrzostwach świata, myślami jestem już na szczególnej pod wieloma względami imprezie w Polsce. Ten sezon układa się dla nas wyjątkowo dobrze w mistrzostwach. Nie może nas jednak zabraknąć na starcie ORLEN 78. Rajdu Polski. To jest dla mnie niezwykłe wydarzenie. Malownicze i szybkie trasy, niesamowita atmosfera. Pomimo napiętego harmonogramu nie wyobrażam sobie nie znaleźć się w Mikołajkach w drugim tygodniu czerwca – mówił Mikołaj Marczyk.

36 załóg w RSMP

36 załóg zdecydowało się na walkę w klasyfikacji mistrzostw Polski. Na liście zabraknie lidera krajowego czempionatu: Kacpra Wróblewskiego, co oznacza że również w krajowej klasyfikacji honoru ORLEN Team będzie bronił Mikołaj Marczyk. Do klasyfikacji historycznego czempionatu zgłosiły się 22 załogi.

Kochani, Rajd Polski to jest rajd, który zmienił moje życie. Zmienił bieg historii mojego udziału w rajdach. Jestem chyba jedynym pilotem na świecie, który startował we wszystkich lokalizacjach Rajdu Polski. Poczynając od czasów, kiedy bazą rajdu był Kraków z wieloma pętlami oesowymi. To było coś niesamowitego. 1974 rok, to był mój pierwszy Rajd Polski, 48 lat temu! Po piekielnie długim rajdzie z bazą w Krakowie przeniosłem się do drugiej lokalizacji we Wrocławiu, gdzie odcinki specjalne były w Kotlinie Kłodzkiej czy Górach Sowich. Potem rajd znów wrócił do Krakowa, by ponownie zawitać do Wrocławia i Kłodzka. A od siedemnastu lat jesteśmy w Mikołajkach. To właśnie tutaj ten rajd ma swój wyjątkowy, specyficzny klimat, co mogę powiedzieć z perspektywy startu we wszystkich lokalizacjach tej imprezy – chwalił imprezę Maciej Wisławski, legendarny polski pilot.

Rajd Polski – listy zgłoszeń

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News