ORLEN Rajd Polski odkrywa karty. Blisko 900 km do przejechania!

Organizatorzy jubileuszowego ORLEN Rajdu Polski zaprezentowali szczegóły dotyczące tegorocznej edycji rywalizacji, która przyciągnie na start zawodników mistrzostw Europy oraz Polski.

ORLEN Rajd Polski odkrywa karty. Blisko 900 km do przejechania!
Podaj dalej

Rywalizacja otworzy batalię o tytuły mistrzów Starego Kontynentu oraz będzie według obecnych kalendarzy drugą rundą mistrzostw Polski. Organizatorzy zgodnie z zapowiedziami przygotowali trasę łączącą Mikołajki z Warszawą. Oznacza to, że do pokonania będzie łącznie blisko 900 kilometrów.

Walka rozpocznie się w piątkowe popołudnie od odcinka kwalifikacyjnego, po którym kierowcy wybiorą swoje pozycje startowe. Wieczorem rywalizacja o zwycięstwo w rajdzie rozpocznie się o dobrze znanej próby na torze w Mikołajkach.

Sobota będzie stała pod znakiem dwóch powtarzanych oesów. Pętlę stworzą próby Świętajno, Olecko i Wieliczki. Ostatni z odcinków jest najdłuższy w rajdzie i mierzy 28,7 km. Na koniec dnia załogi drugi raz pokonają tor w Mikołajkach.

W niedzielę załogi najpierw przejadą dwa odcinki dobrze znane z Rajdów Polski: Mikołajki MAX oraz gm. Mrągowo po których rozpoczną długą dojazdówkę do Warszawy. By nieco urozmaicić trasę w połowie zaplanowano jeszcze jeden odcinek w okolicach Przasnysza. Po poprzedniej próbie załogi będą miały na niego ponad 120 kilometrów. Po próbie zostanie ponad 110 km na ostatni oes rajdu: Rally Poland 100th anniversary, który odbędzie się na kultowej ulicy Karowej.

Czternaście odcinków specjalnych będzie mierzyć 202,76 km, a cała trasa rajdu liczy dokładnie 871,36 km. Cały harmonogram jest dostępny tutaj.

Przeczytaj również