ORLEN Rajd Polski - Kto pojawi się na Mazurach?

ORLEN Rajd Polski - Kto pojawi się na Mazurach?

ORLEN Rajd Polski – Kto pojawi się na Mazurach?

Podaj dalej

ORLEN 79. Rajd Polski – trzecia odsłona sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy już w ten weekend! Na trasie zawodów zobaczymy między innymi zwycięzców rund WRC, mistrzów Europy i Polski, poprzednich triumfatorów imprezy, a także jej rekordzistę, który ma na swoim koncie blisko 30 startów. Poznaliśmy nazwiska najważniejszych aktorów szutrowego spektaklu na Warmii i Mazurach.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

ORLEN Rajd Polski – lista zgłoszeń z gwiazdami

84 załogi zgłosiły się do tegorocznej edycji drugiego najstarszego rajdu świata. w tym gronie są zawodnicy z 25 państw, w tym z tak odległych krajów jak Meksyk, Nowa Zelandia, Argentyna czy Japonia.

Aż 47 duetów będzie dysponować widowiskowymi samochodami z napędem na cztery koła, z czego 35 to najszybsze i najbardziej zaawansowane rajdówki klasy Rally2/R5. 64 załogi powalczą o punkty w ramach rundy mistrzostw Europy. ORLEN 79. Rajd Polski to również część kalendarza krajowego czempionatu, w którym punktować będą 34 duety (część z nich zgłoszona do obu cykli).

– Bardzo się cieszę, że możemy zapowiedzieć to bardzo ważne wydarzenie dla PZM i całego środowiska rajdowego. Mamy rajd z wielką historią, wspaniałą imprezę, której nie byłoby bez naszych partnerów, w tym przede wszystkim PKN Orlen, który jest z nami kolejny rok, a także bez Mikołajek oraz Warmii i Mazur – mówił Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Miko Marczyk Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2 Rajd Polski ORLEN Team fia erc rsmp

– To zdecydowanie wyjątkowa impreza dla PKN ORLEN. Rajd Polski na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń, które z dumą wspieramy. Patrzymy na sponsoring wielopoziomowo, budując rozpoznawalność marki na wielu płaszczyznach, również poza granicami kraju. ORLEN 79. Rajdu Polski to najważniejsze wydarzenie motorsportowe w Polsce i cieszymy się, że możemy dać kibicom wiele radości, a jednocześnie prezentować potencjał kraju, regionu i wspierać nasze cele biznesowe – powiedziała Agata Pniewska, dyrektor wykonawczy ds. sponsoringu w PKN ORLEN.

Walka w Mikołajkach

– Cieszymy się, że po raz kolejny spotkamy się na na Warmii i Mazurach i to w tak znakomitym gronie. Międzynarodowa obsada i transmisje na żywo gwarantują, że walory regionu i zaciętą rywalizację zobaczy mnóstwo kibiców. Rajd Polski w majowym terminie, to świetna inauguracja sezonu turystycznego w naszym województwie – ocenił Marcin Galibarczyk, dyrektor departamentu turystyki i sportu w urzędzie marszałkowskim woj. warmińsko-mazurskiego.

– Kiedy kończymy poprzednią edycję, to zaczynamy przygotowania do następnej. Dlatego jesteśmy pewni, że Mikołajki jak zawsze są gotowe do ciepłego przyjęcia zawodników i kibiców. Cieszy nas nowy termin rajdu, który wydłuża sezon turystyczny w naszym pięknym regionie – stwierdził Piotr Jakubowski, burmistrz miasta Mikołajki.

Lista zgłoszeń – Mistrzostwa Europy
Lista zgłoszeń – Mistrzostwa Polski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News