Oponiarski gigant idzie w stronę nauki. Kolejne ważne partnerstwo

Oponiarski gigant idzie w stronę nauki. Kolejne ważne partnerstwo

Podaj dalej

Po tym, jak Michelin ogłosił rozpoczęcie walki z globalnym ociepleniem, nie trzeba było długo czekać na pierwsze kroki marki.

Francuski gigant oponiarski poinformował, że w ramach badań nad zrównoważonym rozwojem nawiąże współpracę z Indian Institute of Technology Bombay. Ma to pomóc znaleźć bardziej efektywne rozwiązania dla opon nowej generacji. Najbardziej ścisła współpraca zostanie stworzona na linii IIT Bombay i Michelin India.

Czytaj też: Michelin walczy z globalnym ociepleniem

Otwarte innowacje, realizowane poprzez partnerstwa na całym świecie, są priorytetem dla działu badawczo-rozwojowego Michelina. Umożliwia nam przyspieszenie innowacyjnych możliwości związanych z mobilnością w zakresie inżynierii opartej na danych i zrównoważonych materiałach – mówił Eric Philippe Vinesse, członek zarządu Michelina.

W ewoluującym ekosystemie mobilności nowe zaangażowanie zapewni doktorantom z Indii solidną platformę. Dzięki niej będą mogli docenić i doświadczyć mocnych stron innowacji – dodał.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Umowę podpisano na pięć lat. Akademia badawcza IITB powstała w 2008 roku i miała zacieśnić współpracę z australijską siedzibą uniwersytetu. Zadaniem akademii jest ułatwienie nowatorskich badań.  Jednocześnie ważne jest opracowanie rozwiązań.

Michelin Uptis

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News