OFICJALNIE! Verstappen mistrzem świata! Mercedes wycofał odwołanie!

OFICJALNIE! Verstappen mistrzem świata! Mercedes wycofał odwołanie!

Max Verstappen Red Bull Racing GP abu Zabi F1 2021

Podaj dalej

Cztery dni musieliśmy poczekać, by oficjalnie móc powiedzieć, że Max Verstappen został mistrzem świata Formuły 1. Zespół Mercedesa wycofał się z odwołania od decyzji sędziów z GP Abu Zabi.

Mercedes wydał oświadczenie

Po kilku dniach ciszy w mediach społecznościowych oraz zawieszeniu wszelkich działań medialnych Mercedes opublikował list do fanów, w którym poinformował o swoich zamiarach oraz opisał sytuację z ich punktu widzenia. Marka dało jasno do zrozumienia, że to co wydarzyło się pod koniec wyścigu trudno jest zrozumieć.

Mercedes bojkotuje, FIA wydaje oświadczenie

Opuściliśmy Abu Zabi z niedowierzaniem w to, czego byliśmy świadkami. Oczywiście przegranie wyścigu jest częścią gry, ale to coś innego, gdy tracisz wiarę w wyścigi. Razem z Lewisem dokładnie zastanawialiśmy się, jak zareagować na wydarzenia z finału sezonu. Od zawsze kierujemy się miłością do tego sportu i wierzymy, że każda rywalizacja powinna być wygrana na podstawie zasług. W niedzielnym wyścigu wielu czuło, w tym my, że to nie miało miejsca – czytamy w oświadczeniu.

Powodem złożenia protestu przeciwko wynikom niedzielnego wyścigu było to, że przepisy dotyczące samochodu bezpieczeństwa zostały zastosowane w nowy sposób, który wpłynął na rezultaty. Lewis był na prowadzeniu i dobrej drodze do wygrania mistrzostw świata. Apelowaliśmy w interesie uczciwości sportowej i od tego czasu prowadziliśmy konstruktywny dialog z FIA i F1. Chcemy stworzyć jasną sytuację na przyszłość. Wszyscy zawodnicy muszą znać zasady zgodnie z którymi ścigają się i jak będą egzekwowane. Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję FIA o powołaniu komisji do dokładnej analizy tego, co wydarzyło się w Abu Zabi. Ma to też poprawić solidność przepisów, zarządzanie i podejmowanie decyzji w F1.

hamilton verstappen red bull mercedes protest odwołanie

Mercedes będzie współpracował

Zespół jednocześnie zapowiedział, że będzie współpracował z FIA, by w przyszłości nie dochodziło do podobnych wydarzeń. Oczywiście zaznaczył także, że wycofał swoje odwołanie.

Zespół będzie aktywnie współpracował z komisją, by zbudować lepszą Formułę 1: dla każdego zespołu i kibica, który kocha ten sport tak jak my. Pociągniemy FIA do odpowiedzialności za ten proces i niniejszym wycofujemy nasze odwołanie.

Gratulacje dla Red Bulla

Do Maxa Verstappena i Red Bulla. chcieliśmy wyrazić nasz szczery szacunek dla waszych osiągnieć w tym sezonie. Sprawiliście, że walka o tytuł mistrza F1 była naprawdę epicka. Gratulujemy Tobie i całemu zespołowi. Nie możemy doczekać się walki na torze w przyszłym sezonie. Na koniec, mimo że mistrzostwa kierowców nie zakończył się jak się spodziewaliśmy, mogliśmy być dumni z naszego zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News