OFICJALNIE: Poznaliśmy kierowcę Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2022!

OFICJALNIE: Poznaliśmy kierowcę Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2022!

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo racing ORLEN GP Belgii F1 2021

Podaj dalej

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN zdradził, kto zostanie kierowcą ekipy w sezonie 2022. Czy po dobrym starcie w GP Holandii będzie to Robert Kubica?

Puzzle się układają

Od dłuższego czasu mówi się, że fotel w ekipie Mercedesa straci Valtteri Bottas, którego ma zastąpić George Russell. W związku z tym Fin szukał nowego miejsca w stawce i na jego celowniku znajdowały się ekipy Alfy Romeo oraz Williamsa. Dziś już wiemy, że to właśnie do zespołu wspieranego przez PKN ORLEN dołączy Bottas.

Nowe zadanie Bottasa

Otwieram nowy rozdział w mojej wyścigowej karierze. Jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2022 i kolejne lata. Będzie to dla mnie nowe wyzwanie z kultowym producentem. Alfa Romeo to marka, której nie trzeba przedstawiać. Zapisała kilka wspaniałych kart w historii Formuły 1. Reprezentowanie jej będzie dla mnie zaszczytem – mówił Bottas.

Potencjał zespołu z Hinwil jest jasny i cieszę się, że poprowadzę zespół naprzód, zwłaszcza w obliczu nowych przepisów. Daje to szansę na skok w wydajności. Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół i nie mogę się doczekać, kiedy odwdzięczę się za ich wiarę. Jestem głodny sukcesów i ścigam się po wyniki, a gdy przyjdzie czas, po zwycięstwa – zapowiadał.

Znam dobrze Freda Vasseura i nie mogę doczekać się poznania reszty zespołu, z którym będę pracował. Zbudujemy mocne relacje jak w Mercedesie. Jestem dumny z tego, co osiągnąłem w Brackley. Koncentruję się na dokończeniu swojej pracy walcząc o kolejne mistrzostwo świata. Nie mogę się jednak doczekać nowych wyzwań, które czekają w przyszłym roku – zakończył.

Valtteri Bottas i Frederic Vasseur
Valtteri Bottas i Frederic Vasseur

Co na to szef zespołu?

Z przyjemnością mogę powitać Valtteriego w zespole. Nie możemy doczekać się naszej wspólnej podróży. Wraz z nim sprowadzamy do Hinwil silnego gracza z doświadczeniem. Valtteri jest integralną częścią ekipy, która pisze podręczniki historii na nowo. Ma w swoim dorobku cztery mistrzostwa świata wśród konstruktorów. Jest właściwym kierowcą, który pomoże Alfie Romeo Racing ORLEN zrobić krok do przodu – mówił Fred Vasseur.

Nasze relacje mają długą przeszłość. Pracowaliśmy razem w udanych kampaniach w Formule 3 i GP3. Jego talent i umiejętności był widoczne od tamtej pory. Z czasem rozwinął to. Naprawdę nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak wykorzysta swoje umiejętności dla dobra zespołu. Wieloletnia umowa, daje Valtteriemu i zespołowi stabilność, której potrzebujemy. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość – dodał.

Bottas może pochwalić się dziewięcioma triumfami w Formule 1 i 63 finiszami w czołowej trójce rund mistrzostw świata. Ponadto siedemnaście razy ruszał do walki w wyścigach z pole position.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News