OFICJALNIE: Kubica powalczy w najbardziej kultowym wyścigu świata

OFICJALNIE: Kubica powalczy w najbardziej kultowym wyścigu świata

Podaj dalej

Organizatorzy 24-godzinnego wyścigu Le Mans zaprezentowali dzisiaj listę zgłoszeń tegorocznej edycji imprezy, która dla polskich kibiców będzie niezwykle emocjonująca.

Hipersamochody rozpoczynają walkę

Zgodnie z nowymi przepisami w tegorocznej edycji, która została przełożona na sierpień, o najwyższe pozycje powalczą nowe samochody klasy Hypercar. Na liście pojawiły się dwie Toyoty, dwa Glickenhausy oraz jedna Alpina. Japońska marka jako jedyna wystawi do boju auta z napędem hybrydowym.

Polskie emocje w LMP2

Na tę chwilę czekał niemal każdy kibic wyścigów długodystansowych w Polsce. Oficjalnie z kultową imprezą zmierzy się Robert Kubica, który będzie bronił barw ekipy WRT. Już wcześniej informowaliśmy o tym, że Polak wystartuje w 24-godzinnej rywalizacji, ale dziś można to potwierdzić. Kierowcy ORLEN Team w Orece 07-Gibson będą towarzyszyć Louis Delatraz i Yifei Ye.

Drugim polskim akcentem na liście jest już dobrze znana w środowisku wyścigów długodystansowych polska ekipa Inter Europol Competition. Zielono-żółtą Orecę-Gibson poprowadzą Jakub Śmiechowski, Renger van der Zande i Alex Brundle. Stawka LMP2 liczy aż 25 pozycji. Jedna z ekip składa się wyłącznie z kobiet.

Bogata lista GT

O ile siedem zgłoszeń w klasie LMGTE Pro nie robi wrażenia, o tyle 24 ekipy w LMGTE Am zapowiadają niezwykły pojedynek. Wśród ekip GT przeważają te wystawiające Ferrari 488 oraz Porsche 911. Dodatkowo na liście możemy znaleźć Aston Martiny Vantage i Chevrolety Corvette. Podobnie jak w klasie LMP2 jedna z ekip wystawi żeńskie trio.

W klasie innowacyjnej przyjęto zgłoszenie Association SRT41. Zespół wystawi Orecę-Gibson LMP2, a za kierownicą pojawią się jedynie niepełnosprawni zawodnicy.

Lista Zgłoszeń 24h Le Mans 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News