Kubica wystartuje w kultowym wyścigu! 24 godziny emocji gwarantowane

Kubica wystartuje w kultowym wyścigu! 24 godziny emocji gwarantowane

Oreca LMP2 WRT Team

Podaj dalej

Zespół WRT, którego barw w European Le Mans Series będzie bronił Robert Kubica przedstawił plany związane na ten rok związane z mistrzostwami świata.

Wraz z prezentacją ekipy, która zaliczy pełen sezon startów w FIA WEC zdradzono plany na cały sezon. Barw ekipy będą bronić Robin Frijns, Ferdinand Habsburg oraz Charles Milesi. Ostatni z kierowców mimo 19 lat ma już spore doświadczenie i zdaniem szefa zespołu: Vincenta Vosse pokazuje ogromny potencjał.

Mamy świetny skład składający się z trzech utalentowanych kierowców, którzy łączą młodość i doświadczenie, co bardzo cenimy w zespole WRT. Robin ściga się z nami od 2015 roku z wyjątkiem 2020 roku. Ferdinand będzie z nami drugi rok po udanej kampanii w DTM. W naszych szeregach witamy Charlesa. Jesteśmy gotowi, by sprostać nowym wyzwaniom – mówił Vosse.

Zobacz też: Robert Kubica sprawdził C41. Pierwsze testy za Polakiem [GALERIA]

Kubica w 24h Le Mans

Zespół WRT zamierza wystawić również drugą Orecę LMP2 w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Będzie to samochód startujący w ELMS, czyli serii, którą zaliczy w tym roku Robert Kubica. Nie ogłoszono jeszcze szczegółów tego przedsięwzięcia i nie wiadomo, kto będzie partnerem Polaka w trakcie sezonu oraz kultowej imprezy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News