Nowy zespół w Formule 1! Czy Kubica wskoczy do regularnej stawki?

Nowy zespół w Formule 1! Czy Kubica wskoczy do regularnej stawki?

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo Racing ORLEN F1 2021 GP Turcji

Podaj dalej

Formuła 1 mimo wielu zmian, które mają zachęcić nowe ekipy do dołączenia do rywalizacji, nie może skłonić zespołów do dołączenia do mistrzostw świata. Od kilku lat w stawce mamy dziesięć ekip, które są już niemal stałym obrazem serii. W tym sezonie jednak coś się zmieni i Alfa Romeo stworzy nową ekipę.

Większe zaangażowanie Alfy Romeo

Włoska marka jest niemal legendą Formuły 1 i brała udział w pierwszych mistrzostwach świata. Co więcej za kierownicami Alf Romeo mistrzami zostawali Giuseppe Farina (1950) i Juan Manuel Fangio (1951). Po latach startów ekipa zdecydowała się jednak wycofać z walki.

W 2019 roku doczekaliśmy się powrotu kultowej marki. Włosi zainwestowali w ekipę Saubera i od ponad dwóch lat możemy śledzić poczynania ekipy Alfa Romeo, a dzięki wsparciu PKN ORLEN, w nazwie nie zabrakło miejsca dla polskiego koncernu naftowego. W 2022 roku Alfa Romeo chce jednak jeszcze mocniej pokazać swoje zaangażowanie w Formułę 1 i stworzy nowy zespół.

Czytaj też: Co czeka Roberta Kubicę w tym roku? WEC nigdy nie był tak mocny!

Zmiany już od zeszłego sezonu

Po rozczarowującym sezonie 2021 Alfa Romeo jeszcze w trakcie rywalizacji postawiła na pierwsze zmiany. Z zeszłorocznego składu kierowców nie zostanie nikt. Odchodzącego na emeryturę Kimiego Raikkonena zastąpi Valtteri Bottas, którego doświadczenia nie trzeba przedstawiać. Kolegą Fina będzie pierwszy Chińczyk w historii Formuły 1: Guanyu Zhou, który zastąpi Antonio Giovinazziego. Włoch dołączy do Roberta Kubicy jako kierowca rezerwowy.

Wraz z pojawieniem się nowych przepisów, które zawsze otwierają rywalizację na nowo, Alfa Romeo chce jeszcze mocniej zaangażować się w Formułę 1. W związku z tym postanowiono stworzyć nowy zespół. Od teraz w stawce będziemy oglądać Alfę Romeo F1 Team ORLEN.

Nowa nazwa i logo zespołu ma pokazać świeżą tożsamość, by zmierzyć się z nową erą Formuły 1. Zespół pokaże się z nowej strony już podczas pierwszych przedsezonowych testów w Barcelonie pod koniec przyszłego miesiąca. Wprowadzenie zaktualizowanej nazwy oznacza nowe podejście do zespołu. Podobnie jak sport wkracza w nową, odważną erę z nowymi przepisami, zachowując jednocześnie związki z niedawną przeszłością. Stanowi to mocne oświadczenie zaangażowania partnerów tytularnych zespołu: Alfy Romeo i PKN ORLEN. Pozostają z zespołem w długoterminowych relacjach i nadal pchają ekipę do przodu – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Dodanie „F1 Team” do nazwy jest szczególną odznaką honorową dla Alfy Romeo F1 Team ORLEN. Oznacza dołączenie do jednego z najbardziej ekskluzywnych klubów na świecie. To jedna z dziesięciu ekip, które na całym świecie mają prawo do korzystania z tego prestiżowego przedrostka. Odzwierciedla również silne wyścigowe DNA Saubera i Alfy Romeo oraz historię. Zmiany zostaną również odzwierciedlone w nazwie podwozia oficjalnie zgłoszonego do FIA. Zmieni się z Alfa Romeo Racing na Alfa Romeo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News