Nowy członek ORLEN Team. Jak Kubica powalczy w ELMS

Nowy członek ORLEN Team. Jak Kubica powalczy w ELMS

Podaj dalej

Mateusz Kaprzyk, który pojawił się na przedsezonowych testach ELMS w barwach ekipy Eurointernational, został nowym członkiem ORLEN Team.

19-latek będzie najmłodszym w stawce ELMS kierowcą i pojedzie w barwach mistrzów klasy LMP3. W swoim CV ma m.in. tytuł kartingowego mistrza Polski z 2017 roku oraz starty w serii Ultimate Cup Series, gdzie jeździł autami klasy GT4 oraz LMP3.

Jestem bardzo podekscytowany debiutem w tak prestiżowej serii jak ELMS. Wiem, że przede mną ogromne wyzwanie, tym bardziej, że będę najmłodszym i z pewnością najmniej doświadczonym kierowcą w całej stawce. Trafiłem jednak pod skrzydła bardzo doświadczonego, ambitnego i utytułowanego zespołu, dlatego jestem przekonany, że czeka nas udany sezon – mówił Kaprzyk.

Znam już większość torów, samochód i specyfikę wyścigów długodystansowych, dlatego sam również stawiam sobie poprzeczkę wysoko, a najlepszy czas w pierwszej sesji to dobry znak. Jednocześnie jestem dumny i wdzięczny, że będę mógł stanąć do walki ze wsparciem tak solidnego partnera, jak PKN ORLEN. Cieszę się także, że nie będę w tym roku jedynym polskim akcentem w serii ELMS. Liczę, że damy polskim kibicom mnóstwo emocji i radości – dodał.

W pierwszej sesji przedsezonowych testów Kaprzyk uzyskał dziesiąty czas wśród czterdziestu kierowców LMP3. Zespół Polaka dzięki Joey’owi Aldersowi był najlepszy w klasie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News