Niemal zginął w ogniu. Teraz ma szansę od mistrza świata

Niemal zginął w ogniu. Teraz ma szansę od mistrza świata

Niemal zginął w ogniu. Teraz ma szansę od mistrza świata

Podaj dalej

Romain Grosjean, który w zeszłym roku miał bardzo poważny wypadek, który jak się później okazało zakończył jego karierę w F1, będzie miał okazję do pożegnania się z królową sportów motorowych.

Francuz zgodnie z plotkami otrzyma szansę od mistrzów świata: Mercedesa. Niemiecka ekipa podstawi dla 35-latka model W10 podczas GP Francji. Grosjean zaliczy okrążenie pokazowe podczas dnia wyścigowego, a 29 czerwca zaliczy dzień testowy na domowym obiekcie.

Były zawodnik Haasa ma już za sobą wizytę w fabryce Mercedesa, gdzie przymierzył fotel i spędził nieco czasu w symulatorze, by poznać nową dla siebie maszynę. W tym sezonie Francuz powrócił już do rywalizacji i ściga się w amerykańskiej serii IndyCar.

Jestem bardzo podekscytowany, że mogę wskoczyć z powrotem do auta F1! Będzie to dla mnie wyjątkowa okazja. Prowadzenie Mercedesa, który zdobył mistrzowski tytuł będzie wyjątkowym przeżyciem. Jestem bardzo wdzięczny Mercedesowi i Toto za możliwość. Pierwszy raz usłyszałem o tym, gdy byłem w szpitalu w Bahrajnie. toto rozmawiał z mediami i złożył taką ofertę. Czytanie tych wiadomości poprawiło mi humor – mówił Grosjean.

Nie miałem szansy prowadzić auta F1 we Francji w zeszłym roku przez sytuację na świecie. Jednak zaliczenie kilku okrążeń podczas dnia wyścigowego, a następnie testów na domowym torze będzie czymś wyjątkowym. Nie mogę się doczekać – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News