Nazwisko Schumacher ponownie w F1? Alfa Romeo Racing ORLEN w tym miesiącu ogłosi skład

Nazwisko Schumacher ponownie w F1? Alfa Romeo Racing ORLEN w tym miesiącu ogłosi skład

Nazwisko Schumacher ponownie w F1? Alfa Romeo Racing ORLEN w tym miesiącu ogłosi skład

Podaj dalej

Fred Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN, poinformował, że w tym miesiącu ekipa powinna podjąć decyzję dotyczącą przyszłorocznego składu kierowców. Jednym z faworytów jest Mick Schumacher.

Po bardzo dobrym sezonie 2019, w tym roku zespół nieco zwolnił tempo i wywalczył do tej pory tylko pięć punktów. Trzy zdobył Antonio Giovinazzi, a dwa Kimi Raikkonen. Kierowcą rezerwowym zespołu jest Robert Kubica.

Według plotek Fin utrzyma swoją posadę, a drugim kierowcą zostanie Mick Schumacher, który obecnie rywalizuje w Formule 2. Syn legendy F1 w miniony weekend miał zaliczyć jeden z treningów, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne nie zasiadł za kierownicą Alfy Romeo.

W zeszły piątek powiedziałem, że skład ogłosimy w ciągu najbliższych kilku tygodni. Myślę, że decyzję musimy podjąć w październiku, by nie było nerwów podczas ostatnich czterech rund mistrzostw świata – mówił Vasseur.

Schumacher głównym kandydatem

Vasseur nie ukrywał swojego zawodu z faktu, że młody Niemiec nie zdołał wziąć udziału w ostatnich treningach. Mimo to większość upatruje go w roli kierowcy etatowego na sezon 2021.

Szkoda wszystkich, głównie Micka. Był bardzo zaangażowany. W zeszłym tygodniu pojawił się w fabryce i ciężko pracował z inżynierami. Dobrze przygotował się do pierwszego treningu, ale stało się, to co się stało. Jestem jednak przekonany, że coś wyciągnął z tych przygotowań – komentował.

Vasseur dał jasno do zrozumienia, że celem treningu nie miał być jak najlepszy czas pojedynczego okrążenia. Niemiec miał skoncentrować się na pracy na rzecz zespołu.

Kiedy kierowca oddaje swoje auto innemu w pierwszym treningu, podstawowym zadaniem jest unikanie wypadków i uszkodzeń. Prosimy kierowców o spokój. Nie można ich wtedy oceniać na podstawie czasów. To byłoby niesprawiedliwe. Zależy nam na sposobie, w jaki zwiększają tempo i informacjach zwrotnych. Tempo lepiej pokażesz w drugim treningu.

Czytaj też: Formuła 1 liczy na „normalny” kalendarz w 2021 roku

Schumacher z drugą szansą?

Młody Niemiec nie miał okazji sprawdzić się za kierownicą Alfy Romeo i w tym roku może to być utrudnione. Do końca sezonu w kalendarzu pozostały głównie nowe obiekty i ważniejsze są przygotowania podstawowych kierowców.

To nie jest takie proste. W Portimao każdy będzie na nowo poznawał tor. To nie jest najlepsze miejsce, by oddać pierwszy trening, a w Imoli nie będzie jednego treningu.

– Później jedziemy do Istambułu. Musimy usiąść i porozmawiać z Antonio, ale sytuacja nie jest najprostsza. Ponadto Schumacher ma dwa wydarzenia w Bahrajnie w Formule 2 – zakończył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News