Nadchodzi nowa Corvette'a z interesującymi rozwiązaniami

Nadchodzi nowa Corvette'a z interesującymi rozwiązaniami

Podaj dalej

Motoryzacyjni szpiedzy, którzy od dłuższego czasu polowali na nową Corvettę Z06, dopadli w końcu swój cel, w którym zastosowano dość interesujące rozwiązanie poprawiające przyczepność.

Nowy pojazd ma zastąpić dotychczasowe modele. Pierwotnie informowano, że będzie wyposażony w opony Michelin Pilot Sport Cup2 o rozmiarze 345/25 ZR21. Na zdjęciach szpiegowskich da się jednak zauważyć, ciekawe rozwiązanie. By poprawić przyczepność, zwłaszcza w zakrętach, auto zostało wyposażone we wspomniane opony, ale tylko na tylnej osi. Z przodu założono koła 20-calowe. Według nieoficjalnych informacji rozwiązanie to zostanie zastosowane na stałe.

Michelin-Pilot-Sport-Cup-2-R-680x345-c-center

Model, który ma ujrzeć światło dzienne w lipcu jest testowany przez General Motors w porównaniu do Porsche 911 GT2 RS. Model korzystając z opon Michelin Pilot Sport Cup 2 ustanowiło rekord Nordschleife w swojej klasie. Pokazuje to ambicje amerykańskiej marki. Corvette’a jest wyposażona w 5,5-litrowy silnik, który może wygenerować 600 KM. Tajemnica pozostaje moment obrotowy. Jednak dwusprzęgłowa skrzynia biegów firmy Tremec, w którą jest wyposażone auto, jest w stanie przenieść na koła 800 Nm przy 7500 obrotów na minutę.

Starszy model Corvetty, który pojawił się w produkcji dopiero w grudniu najprawdopodobniej nie będzie budowany od lipca 2021 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News