Musisz zobaczyć ten onboard! Toyota testowała przed Monzą [VIDEO]

Musisz zobaczyć ten onboard! Toyota testowała przed Monzą [VIDEO]

Podaj dalej

Toyota, która w przyszły weekend będzie walczyła o podwójne mistrzostwo świata, przygotowywała się do startu w Rally Monza i jeden z materiałów musicie zobaczyć.

Japońska ekipa wykorzystała odcinki na północy Włoch i za kierownicą Yarisa WRC pojawili się Kalle Rovanpera, Elvyn Evans i Sebastien Ogier. Fin podczas jednego z przejazdów postanowił nagrać onboard z kamery umieszczonej na kasku. Materiał ten pozwala nam choć przez chwilę poczuć się jak kierowcy WRC.

Ten rok był dla mnie przeznaczony na naukę i był naprawdę dobry. Nie mieliśmy typowych asfaltowych imprez i na tej nawierzchni mogę się najwięcej nauczyć. Monza będzie dla mnie trudna, ale także interesująca. Minęło sporo czasu od Monte, wiec dziwnie się czułem wracając na asfalt podczas testów. Z każdym przejazdem było jednak lepiej. Mimo niskich temperatur przyczepność była bardzo dobra, a Yaris przyjemnie się prowadził. Musimy być tak szybcy, jak to tylko możliwe i atakować na maksimum, ponieważ nie mam nic do stracenia – zapowiadał Rovanpera.

Czytaj też: Kajetan Kajetanowicz testował przed Rally Monza [VIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News