Mistrzowie na czele w klasie. Udane treningi Basza i Lewandowskiego

Karol Basz i Andrzej Lewandowski udanie rozpoczęli ostatnią rundę Lamborghini Super Trofeo Europe i zakończyli treningi jako najlepszy duet w klasie Pro-Am.

Mistrzowie w swojej klasie rozpoczęli jazdy przed południem. W godzinnym treningu na torze Paul Ricard polski duet został sklasyfikowany na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jeszcze na kilka minut przed końcem sesji widnieli na trzeciej pozycji. Do najlepszych zabrakło jednak ponad sekundy, a do czołowej trójki ponad pół sekundy. W swojej klasie pokonali rywali o 1,315 sekundy.

Drugi trening stał pod znakiem deszczu. W godzinnej sesji Polacy przejechali jedynie osiemnaście okrążeń, co było jednym z lepszych wyników. Podobnie jak rano okazali się najlepsi w klasie Pro-Am. Tym razem najgroźniejsi rywale stracili 1,071 sekundy. W klasyfikacji generalnej Karol Basz i Andrzej Lewandowski wywalczyli dziewiątą pozycję.

Na 17:30 zaplanowano pierwszą dwudziestominutową część kwalifikacji. O 18:00 rozpocznie się batalia w drugim segmencie walki o pole position.