Mistrzostwa Słowacji zdominowane przez polskie załogi

Mistrzostwa Słowacji zdominowane przez polskie załogi

Mistrzostwa Słowacji zdominowane przez polskie załogi

Podaj dalej

Trzy polskie załogi zdominowały tegoroczne mistrzostwa Słowacji i całe podium w klasyfikacji generalnej należy do biało-czerwonych.

Ostatnią rundę sezonu i mistrzostwo wywalczyli Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz. Wicemistrzami zostali zawodnicy ORLEN Team: Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Duet w Skodzie Fabii Rally2 Evo nie poddał się po przebitej dziś rano oponie i odrabiając straty na każdym oesie, wskoczył na drugie miejsce w rajdzie i klasyfikacji sezonu.

Czytaj też: Mistrzowie Polski mistrzami świata! Biało-czerwona siła w WRC3!

Na trzecim miejscu sezon zakończyli Łukasz i Tomasz Kotarbowie, którzy na Slovakiaringu zadebiutowali w Hyundaiu i20 R5. Dzisiejszą rywalizację u naszych południowych sąsiadów zakończyli na czwartym miejscu.

Grzyb piątym tytułem wyrównał rekord Jozefa Beresa. Polak był najlepszy w sezonach 2006, 2012-2014 i w tym roku. W przeszłości mistrzem u naszych południowych sąsiadów był również Janusz Kulig. Korzystając z Toyoty Corolii WRC triumfował w 2001 roku. W pokonanym polu zostawił Tibora Scerhalmiego i Vaclava Pecha.

Maciej Lubiak i Tomasz Borko ponownie wygrali w klasie 6 i wywalczyli mistrzostwo Słowacji w klasie oraz wśród załóg aut z napędem na jedną oś. Duet korzystał z Peugeota 208 R2. Aleksander Terlecki i Daniel Dymurski w Fordzie Fiesta Proto wygrali w klasie 11. Duet Tochowicz/Białowąs zwyciężył w klasie 5.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News