Mistrz świata podpisał kontrakt. Porozumienie na minus dla zawodnika?

Mistrz świata podpisał kontrakt. Porozumienie na minus dla zawodnika?

Mistrz świata podpisał kontrakt. Porozumienie na minus dla zawodnika?

Podaj dalej

Ostatnia zagadka transferowej karuzeli Formuły 1 została rozwiązana i znamy już komplet kierowców, którzy wezmą udział w mistrzostwach świata w 2021 roku.

Gdy większość miejsc w stawce została zajętych, Mercedes bardzo długo czekał na ogłoszenie drugiego kierowcy na najbliższy sezon. Co ciekawe, kontrakt miał już podpisany Valtteri Bottas i cały czas trwały negocjacje z Lewisem Hamiltonem. Mówiło się, że mistrz świata miał bardzo wygórowane wymagania, na które po starcie George’a Russella w Bahrajnie niemiecka marka nie chciała przystać. Ostatecznie każda ze stron musiał ustąpić i zdecydowano się na roczny kontrakt.

Jestem podekscytowany, że rozpocznę dziewiąty sezon z Mercedesem. Nasz zespół razem osiągnął niesamowite rzeczy i nie możemy doczekać się dalszego budowania naszych sukcesów. Jednocześnie będziemy dążyć do doskonałości na torze, jak i poza nim – komentował Hamilton.

Czytaj też: Bez Rosjan i GP Rosji w Formule 1? Rosja wykluczona z najważniejszych imprez

Jestem również zdeterminowany, by kontynuować podróż, która zaczęliśmy, by sporty motorowe były bardziej zróżnicowane dla przyszłych pokoleń. Jestem wdzięczny, że Mercedes wspiera moje wezwanie do rozwiązania tego problemu. Z dumą mogę powiedzieć, że kontynuujemy te wysiłki. Uruchomimy fundację poświęconą różnorodności i integracji w sporcie. Inspiruje mnie wszystko, co możemy razem zbudować i nie mogę doczekać się powrotu na tor – dodał.

Zawsze byliśmy zgodni z Lewisem, że będziemy kontynuować współpracę, ale 2020 rok był bardzo nietypowy. Zakończenie procesu zajęło trochę czasu. Wspólnie zdecydowaliśmy się przedłużyć relacje sportowe na kolejny rok i rozpocząć długoterminowy projekt, by zrobić kolejny krok w naszym zaangażowaniu na rzecz większej różnorodności w sporcie. Rekordy Lewisa są obok najlepszych sportu. Jest cenionym ambasadorem naszej marki i partnerów. Historia Mercedesa i Lewisa wpisała się w księgi historii. Jesteśmy spragnieni rywalizacji i dodawania kolejnych rozdziałów – komentował toto Wolff, szef zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News