Mistrz powalczy o obronę tytułu. W zespole polski koordynator

Mistrz powalczy o obronę tytułu. W zespole polski koordynator

Podaj dalej

Mistrz świata WRC2: Mads Ostberg poinformował, że w tym roku podejmie wyzwanie i powalczy o wywalczenie kolejnego tytułu. Norwega czeka bardzo intensywny sezon.

Ostberg skorzysta z Citroena C3 Rally2, którego obsługiwał będzie węgierski Tagai Racing Technology. W ekipie koordynatorem jest dobrze znany w rajdowym środowisku Rafał Cebula. Norweg nie zdradził jeszcze programu swoich występów.

Oczywiście bardzo się cieszę, że mogę kontynuować moją współpracę z Citroen Racing. Przez lata dobrze się poznaliśmy i w 2020 roku wywalczyliśmy mistrzostwo. To pokazało jak efektywna jest nasza współpraca. Byłem mocno zaangażowany w rozwój C3 Rally2. Jestem dumny, że mogę nim startować na najwyższym szczeblu. Obrona tytułu będzie dużym wyzwaniem – mówił Ostberg.

Dużo pracowaliśmy z Citroen Racing i TRT, by stworzyć ten program i podjęcie decyzji zajęło nam trochę czasu. Jestem przekonany, że znaleźliśmy właściwe rozwiązania, by osiągnąć nasze cele – dodał.

Ostberg w tym roku zaliczy również rajdowe mistrzostwa Węgier, gdzie zaplanowano osiem rund. W krajowych rozgrywkach również pojawi się a kierownica Citroena. W zeszłym sezonie Norweg pomagał również Łukaszowi Kotarbie w przygotowaniach do rund RSMP.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News