Mistrz Polski powalczy w WRC!

Mistrz Polski powalczy w WRC!

Polski ład flaga polska

Podaj dalej

Sezon rajdowych mistrzostw świata rozpoczął się na dobre. Za nami niezwykłe otwarcie nowej ery czempionatu na trasach Rajdu Monte Carlo, a już w ten weekend czekają nas emocje związane z Rajdem Szwecji. Tym bardziej świetnie jest poinformować o tym, że o mistrzostwo świata powalczy mistrz Polski!

Walka mistrza Polski

Już w ten weekend na trasach Rajdu Szwecji swoją mistrzowską kampanię rozpocznie Jari Huttunen. Mistrz Polski z sezonu 2020 pojawi się na trasach sześciu rund czempionatu za kierownicą Forda Fiesty Rally2. Celem Fina jest jak najlepszy wynik w WRC2.

Kojarzony bardziej ze startów Hyundaiem kierowca w tym roku zasili szeregi M-Sportu. Mistrz WRC3 z 2020 roku ma już za sobą debiut za kierownicą nowej dla siebie konstrukcji. W zeszłorocznym Rajdzie Monzy był najlepszy w stawce WRC2.

Szwecja pierwszym wyzwaniem

Rajd Szwecji bezie pierwszą imprezą w tym roku dla Huttunena. W przeszłości Fin osiągał na zaśnieżonych trasach dobre wyniki, a w 2020 roku wygrał rywalizację w WRC3.

fot. Tomasz Macherzyński

Samochód całkiem dobrze się prowadzi. Pierwszy raz trafił w moje ręce na śniegu i było zaskakująco dobrze. Jak jesteśmy konkurencyjni okaże się jednak dopiero po starcie rajdu. Celem jest wywalczenie miejsca na podium – mówił Huttunen.

Warunki są dobre i możemy rywalizować w prawdziwym zimowym rajdzie, co dla mnie jest idealne. Mamy nadzieję, że będzie wystarczająca ilość lodu, by droga nie zużywała się przed naszymi przejazdami. Gdy droga jest zniszczona istnieje duża szansa na uszkodzenie opony – dodał.

Kalendarz mistrza Polski

Po występie w Szwecji Huttunen powalczy na trasach kwietniowego Rajdu Chorwacji. W czerwcu będzie rywalizował w Rajdzie Sardynii. Drugą część sezonu rozpocznie w lipcu od Rajdu Estonii. Następnie zaprezentuje się w sierpniowym Rajdzie Ypres i październikowym Rajdzie Katalonii. Trwają rozmowy, by Fin otrzymał również Forda Pumę Rally1 na Rajd Finlandii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News