Mikkelsen zrobi krok w tył. Fabryczna ekipa w WRC 2022?

Mikkelsen zrobi krok w tył. Fabryczna ekipa w WRC 2022?

Andreas Mikkelsen WRC

Podaj dalej

Andreas Mikkelsen przyznał, że jest gotowy do zrealizowania programu startów w WRC2. Ma to pomóc powrócić do regularnych występów w mistrzostwach świata w najlepszej klasie w 2022 roku.

Norweg w swojej karierze wystartował w 110 rundach mistrzostw świata, a trzy z nich wygrał. Przez cztery lata bronił barw Volkswagena. Trzy imprezy zaliczył jako kierowca Citroena, a od końca 2017 roku do 2019 był kierowcą Hyundaia.

Czytaj też: Hyundai gotowy na Ypres. Tanak sprawdzał i20 WRC we Francji [Video]

Moim głównym celem jest powrót na szczyt w 2022 roku. Wiem, że nie mogę siedzieć z boku i czekać, aż coś się wydarzy w przyszłym roku. Jak już mówiłem, jestem gotowy zainwestować w siebie i zaliczyć program startów w WRC2. Muszę być w jak najlepszej pozycji przed 2022 rokiem. WRC2 może mi to dać. Jestem otwarty na to – mówił Mikkelsen dla DirtFisha.

Ostatni raz Norweg rywalizował w WRC2 w 2017 roku. Po startach Skodą Fabią R5 w rajdach Monte Carlo, Korsyki i Portugalii zapewnił sobie trzy występy w barwach Citroena, a następnie zasilił szeregi Hyundaia. W pierwszych dwóch rajdach wygrał rywalizację w klasie i był siódmy w klasyfikacji generalnej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News