Mikkelsen wraca do mistrzostw Europy. Kolejny rywal dla Marczyka

Mikkelsen wraca do mistrzostw Europy. Kolejny rywal dla Marczyka

Mikkelsen wraca do mistrzostw Europy. Kolejny rywal dla Marczyka

Podaj dalej

Andreas Mikkelsen i Ola Floene po ośmioletniej przerwie powrócą na trasy FIA ERC. Norwegowie wystartują w Rajdzie Węgier.

Były kierowca Volkswagena i Hyundaia dołączył do ekipy Topp-Cars i pojawi się w Skodzie Fabii Rally2 Evo. Drugie auto węgierskiej ekipy poprowadzi Adam Velenczei, obecnie drugi kierowca mistrzostw swojego kraju, który dołączy do stawki ERC1 Junior. Peugeota 208 R2 otrzyma Csaba Viszlo.

Nie mogę doczekać się mojej współpracy z Topp-Cars Rally Team. Chcemy powalczyć o zwycięstwo w Rajdzie Węgier i już zostać częścią FIA ERC. Mam nadzieję, że razem z Olą i ekipą będziemy dobrze się bawić na odcinkach. Do zobaczenia – komentował Mikkelsen.

Czytaj też: Mikołaj Marczyk poznał nowego rywala. Irlandczyk chce pokazać swój talent

W tym trudnym sezonie staramy się myśleć pozytywnie i kontynuujemy krok po kroku nasz plan, by powalczyć w przyszłorocznych mistrzostwach Europy – dodał właściciel zespołu, Gergely Topp.

Andreas ma duże doświadczenie i wiedzę techniczną, więc był to dla nas prosty wybór. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy u siebie byłego fabrycznego kierowcę Volkswagena w WRC – mówił Marek Fuks, szef zespołu.

Mikkelsen w mistrzostwach świata zaliczył 110 startów. Trzy razy poznał smak zwycięstwa. W 2015 roku był najlepszy w Rajdzie Katalonii, a w 2016 roku pokonał rywali na Rajdzie Polski i Australii.

CV Norwega zawiera tylko dwa starty w mistrzostwach Europy. W 2012 roku nie ukończył Rajdu Ypres i był ósmy w Rajdzie Barum.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News