Michelin najlepszą marką oponiarską w prestiżowym rankingu

Michelin najlepszą marką oponiarską w prestiżowym rankingu

Michelin-Pilot-Sport-Cup-2-R

Podaj dalej

Michelin ma kolejne powody do świętowania i został uznany za najlepszą oponiarską markę według rankingu Brand Finance. Francuski producent znalazł się wśród 500 najbardziej renomowanych firm świata.

Czym jest ranking?

Ranking najlepszych firm na świecie został stworzony przez niezależną firmę konsultingową: Brand Finance. Firma zajmuje się doradztwem w zakresie maksymalizacji wartości poprzez efektywne zarządzanie marką i innymi wartościami niematerialnymi.

Opona Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Firma została założona w 1996 roku. Pierwsze międzynarodowe biura Brand Finance powstał w 2000 roku w Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Australii. Wkrótce sieć biur znacząco się rozwinęła. Marka działa na podstawie certyfikatu ISO 10668, który określa trzy podejścia do wyceny marki: rynkowe, kosztowe i dochodowe. W tworzeniu rankingu używana jest metoda Royalty Relief. Opiera się ona na założeniu, że gdyby firma nie posiadała znaków towarowych, które wykorzystuje, musiałaby udzielić na nie licencji od właściciela marki będącego stroną trzecią. Metoda zwalniania z opłat licencyjnych i polega na oszacowaniu przyszłej sprzedaży.

Michelin najlepsza marką oponiarską

Michelin kolejny raz znalazł się wśród 500 najlepszych firm na świecie i został najwyżej wycenioną marką oponiarską. Francuzi w porównaniu do zeszłego roku awansowali o jedną pozycję. Obecnie sklasyfikowani są na 279 miejscu. Za Michelinem znajdują się m.in. takie marki jak Pampers, Playstation i Gazprom.

Michelin Pilot Sport Cup 2 R

Na czele rankingu znalazł się Apple, który awansował o trzy pozycje. Fotel lidera stracił Amazon, który podobnie jak Google spadł o jedną pozycję. Czołową piątkę zamykają Microsoft i Samsung. W czołowej dziesiątce znajduje się siedem amerykańskich firm, dwie chińskie i jedna koreańska.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News