McLaren podgryza faworytów. Alfa Romeo F1 Team ORLEN walczy o top 10

Pod znakiem rywalizacji Ferrari i niespodziewanie McLarena stał drugi trening przed GP Węgier. Z dwójki Alfa Romeo F1 Team ORLEN lepiej spisał się Valtteri Bottas.

McLaren podgryza faworytów. Alfa Romeo F1 Team ORLEN walczy o top 10
Podaj dalej

Ferrari vs. McLaren

Po kwadransie jazd na czele znalazł się Charles Leclerc, który przełamał barierę minuty i dziewiętnastu sekund. Drugi Carlos Sainz był wolniejszy o 0,481 sekundy. W sekundzie zmieścili się jeszcze kierowcy Red Bulla. Max Verstappen miał za sobą Sergio Pereza. Świetnym siódmym czasem legitymował się Guanyu Zhou. Valtteri Bottas, który odzyskał auto od Roberta Kubicy był dwunasty.

 

Kolejne trzydzieści minut jazd umocnił na czele Charlesa Leclerca. Kierowca Ferrari miał jednak za sobą niespodziewanie Lando Norrisa. Brytyjczyk tracił 0,217 sekundy i był o zaledwie 0,014 sekundy lepszy od Carlosa Sainza. Czwarty Max Verstappen tracił do najlepszego 0,283 sekundy. Czołową piątkę uzupełniał Daniel Ricciardo (+0,427).

Czytaj też: Kubica ponownie w akcji! Jak spisał się Polak na Hungaroringu?

Ostatecznie w ostatnich piętnastu minutach jazd w czołówce nie doszło do żadnych zmian. Z dwójki Alfa Romeo F1 Team ORLEN lepszy był Valtteri Bottas. Fin zamknął czołową dziesiątkę i był ostatnim kierowcą, który stracił mniej niż sekundę. Guanyu Zhou znalazł się na dwunastej pozycji.

Grand Prix Węgier 2022 – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również