Maszyna zawiodła mistrza świata. Hamilton w trudnej pozycji

Maszyna zawiodła mistrza świata. Hamilton w trudnej pozycji

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo Racing ORLEN GP Holandii F1 2021

Podaj dalej

Dwie czerwone flagi przerwały drugi trening F1 przed wyścigiem o GP Holandii. Lewis Hamilton musiał pogodzić się z awarią auta, a błąd popełnił Nikita Mazepin.

Awaria Hamiltona

Sesja rozpoczęła się z pięciominutowym opóźnieniem. Po pięciu minutach jazd na torze zatrzymał się Lewis Hamilton. Doszło do awarii Mercedesa i wywieszono czerwone flagi. Przerwa w jazdach trwała osiem minut.

Po dwudziestu minutach jazd honoru niemieckiej marki bronił Valtteri Bottas. Fin uzyskał czas 1:11,664 i znajdował się na czele rezultatów. Drugi Max Verstappen był o 0,029 sekundy wolniejszy. Trzeci był Esteban Ocon z Alpine. Lewis Hamilton przed awarią zdołał przejechać pomiarowe okrążenie i znajdował się na czwartej pozycji. Kolejne dwie zajmowali kierowcy Ferrari. Szybszy był Charles Leclerc.

Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN znajdowali się w czołowej dziesiątce. Antonio Giovinazzi był ósmy, a Kimi Raikkonen dziesiąty. Samochody w barwach PKN ORLEN rozdzielał Sergio Perez z Red Bulla.

Błąd Mazepina

Kolejna czerwona flaga pojawiła się w trzydziestej minucie sesji. Nikita Mazepin wpadł swoim Haasem w żwir i nie był w stanie z niego wyjechać. Tym razem przerwa w jazdach trwała cztery minuty.

Po drugiej tercji jazd powody do zadowolenia mieli kibice Ferrari. Charles Leclerc jako pierwszy przełamał granicę 1:11 i miał za sobą zespołowego kolegę: Carlosa Sainza. Trzeci był Esteban Ocon z Alipine, a czwarty Valtteri Bottas. Czołowa piątkę zamykał Max Verstappen, który narzekał na czerwone flagi i tłok na torze. Antonio Giovinazzi utrzymywał się w czołowej dziesiątce i był dziewiąty. Drugi z kierowców Alfa Romeo Racing ORLEN: Kimi Raikkonen był czternasty.

Długie przejazdy na koniec

W ostatnich minutach jazd zawodnicy skontrowali się na długich przejazdach i niewielu poprawiło swoje rezultaty. Dublet w sesji uzyskali kierowcy Ferrari. Antonio Giovinazzi został sklasyfikowany na dziewiątym, a Kimi Raikkonen na szesnastej pozycji.

GP Holandii – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również