Martin Prokop w barwach ORLEN Team. Czech pokazał barwy na Dakar

Martin Prokop w barwach ORLEN Team. Czech pokazał barwy na Dakar

Podaj dalej

Martin Prokop, który zaliczy szósty Rajd Dakar w karierze zaprezentował barwy swojego auta na którym znalazły się pokaźne reklamy PKN ORLEN.

Czech jest członkiem ORLEN Team i w Arabii Saudyjskiej pojawi się za kierownicą Forda Raptora RS CC. Za przygotowanie auta odpowiedzialna była firma MP-Sports. Na prawym fotelu zasiądzie Viktor Chytka. Czesi wystartują z numerem 312 i za nimi ustawiono m.in. legendę Dakaru Cyrila Desperesa.

Czytaj też: Dakar 2021: Rafał Sonik rezygnuje ze startu!

Prokop na początku był związany z rajdami samochodowymi. W 2009 roku został mistrzem świata juniorów. Sezony 2007 i 2008 kończył na trzecim miejscu. W 2009 roku został również wicemistrzem świata PWRC. SWRC dwukrotnie kończył na trzecim miejscu (2010 i 2011).

W Rajdzie Dakar zadebiutował w 2016 roku. Za kierownicą Toyoty Hilux był czternasty. Rok później przesiadł się do Forda Raptora, którego używa do dziś. W 2017 roku był jedenasty. Przez kolejne dwa lata kończył rywalizację w czołowej dziesiątce. W 2018 roku był siódmy, a w 2019 rok szósty, co jest najlepszym wynikiem Czecha. Ostatnią edycję imprezy zakończył na dwunastej pozycji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News