Marczyk uczci pamięć mistrzów

Marczyk uczci pamięć mistrzów

Marczyk uczci pamięć mistrzów

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk oraz Szymon Gospodarczyk bardzo intensywnie rozpoczęli sezon 2023. Na początku marca załoga ORLEN Team w ramach treningu wzięła udział w Rajdzie Fafe, pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy rozegranej w Portugalii. W znakomitej obsadzie kategorii Rally2 zajęli doskonałe czwarte miejsce. Natomiast już w ten weekend duet czeka kolejne ciekawe wyzwanie.

Marczyk w Memoriale

Marczyk i Gospodarczyk wezmą udział w 7. PLATINUM Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Będzie to okazja do uczczenia pamięci dwóch wielkich postaci, legend polskiej motoryzacji. Dodatkowo załoga ORLEN Team będzie mogła spotkać się z kibicami w kraju. Podczas kampanii w WRC na co dzień niewiele jest okazji do oglądania Mikołaja i Szymona na polskich odcinkach specjalnych.

Przed rokiem Marczyk i Gospodarczyk również wzięli udział w imprezie i wygrali w niej niemal wszystkie odcinki specjalne. Ostatecznie na mecie drugą załogę pokonali wtedy o ponad dwie minuty. W tym roku rajd będzie składa się z dziesięciu odcinków specjalnych. W sobotę, 25 marca, załogi zmierzą się dwukrotnie na próbie Węgrzyce Wielkie oraz również dwukrotnie na superoesie Wieliczka Rynek. Zaś w niedzielę, 26 marca, załogi trzykrotnie pokonają próby Brzegi oraz Solne Miasto. Łączny dystans tegorocznego Memoriału to niecałe 35 kilometrów.

Uczcić pamięć mistrzów

– Cieszę się mogąc ogłosić, że pod koniec tego miesiąca wystartujemy w 7. PLATINUM Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Pojawiliśmy się tam w ubiegłym roku i po wszystkim, czego tam doświadczyliśmy, stwierdziliśmy razem z Szymonem i całym zespołem, że i w tym roku nie może nas zabraknąć na trasach tej imprezy – podkreślił Mikołaj Marczyk.

marczyk gospodarczyk
fot. Kaja Wróblewska

– To jest rajd wyjątkowy. Z jednej strony rywalizujemy, oczywiście, natomiast z drugiej w ten sposób chcemy uczcić pamięć tych dwóch wielkich legend. Robiłem wszystko, aby znów pojawić się na starcie tej imprezy i znów spotkać się w Wieliczce i okolicach z naszymi kibicami. Postaramy się cieszyć oczy kibiców naszą jazdą i jechać tak szybko, jak tylko potrafimy – dodał.

– Bardzo się cieszę, że znów wystartujemy w tej imprezie, mam bardzo miłe wspomnienia z PLATINUM Rajdem Memoriałem Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W sezonie 2022 wygraliśmy tę imprezę z dosyć dużą przewagą. Poza tym, są to moje rodzinne tereny i zawsze zupełnie inaczej startuje się w takim miejscu – zauważył Szymon Gospodarczyk.

Marczyk Gospodarczyk Valasska

– Startując w Memoriale chcemy uczcić pamięć naszych dwóch wielkich mistrzów. Poza tym, zawsze bardzo lubię tam przyjeżdżać, bo atmosfera jest wyjątkowa. To moment, w którym możemy spotkać się z naszymi kibicami na naszym terenie. A przecież takich sytuacji w ciągu całego roku nie ma zbyt wiele. Tym bardziej jest to wyjątkowy start – zakończył pilot załogi ORLEN Team.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News