Marczyk ogłosił plany! Będzie się działo!

Marczyk ogłosił plany! Będzie się działo!

Marczyk ogłosił plany! Będzie się działo!

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk, który w zeszłym roku w barwach OLREN Team zaliczył pierwszy pełny sezon startów w mistrzostwach świata w kategorii WRC2, ogłosił plany na nadchodzący sezon.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Marczyk będzie walczył

Były mistrz Polski pozostanie na trasach mistrzostw świata. Podobnie jak w zeszłym roku na prawym fotelu zasiądzie Szymon Gospodarczyk, a rajdową bronią będzie Skoda Fabia. Tym razem Polak skorzysta jednak z najnowszej wersji rajdówki, modelu RS Rally2.

– Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić, iż wraz z Szymonem Gospodarczykim będziemy kontynuować nasze starty w WRC2. Na pewno wystartujemy w Portugalii, Sardynii, Estonii oraz Finlandii, gdzie wykorzystamy nasze ubiegłoroczne doświadczenie. Chciałbym, żebyśmy również zaliczyli jedną z rund mistrzostw świata poza Europą. O pozostałych rajdach będziemy decydować na bieżąco, w trakcie sezonu w ramach naszych możliwości – zdradził Marczyk.

Nie tylko WRC

– W tym roku rozpoczniemy od startu w pierwszej rundzie mistrzostw Europy – Rajdzie Fafe w Portugalii. Po raz pierwszy skorzystamy tam z najnowszej rajdówki – Škody Fabii RS Rally2. Podczas tego startu rozgrzejemy się po zimowej przerwie i zapoznamy się z nowym autem na trasach, które w pewnej części pokrywają się z odcinkami, które czekają na nas w Rajdzie Portugalii – kontynuował.

– Bardzo chciałbym, żebyśmy pojawili się również na odcinkach w Polsce. Na ten moment mogę potwierdzić nasz start w Rajdzie Barbórka, ale zrobię co w mojej mocy, żeby to nie był nasz jedyny start przed polską publicznością – dodał kierowca ORLEN Team.

Nowe oklejenie

– Wygląd naszej rajdówki został odświeżony, jednak zdecydowaliśmy, że pozostaniemy w biało-czerwonych, narodowych barwach. W tym roku również postaramy się je godnie reprezentować na arenie międzynarodowej – zakończył opisując nowe barw swojej broni.

Mikołaj Marczyk rozpoczął rajdową karierę w 2016 roku. wywalczył wówczas trzecie miejsce w mistrzostwach Śląska. W 2017 roku walczył na trasach mistrzostw Polski, gdzie był czwarty, a rok później drugi. W 2019 i 2021 roku wywalczył mistrzowskie korony. W 2021 roku był również trzecim kierowcą mistrzostw Europy. W zeszłym sezonie wywalczył piąte miejsce w stawce juniorów WRC2.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News