Marczyk nie tylko w WRC. Pokaże się polskim kibicom!

Marczyk nie tylko w WRC. Pokaże się polskim kibicom!

miko marczyk szymon gospodarczyk

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk, który w tym roku będzie cieszył polskich kibiców głównie walką na trasach mistrzostw świata, zapowiedział dwa dodatkowe starty. Pewne już jest, że pokaże się również polskim kibicom.

Za południową granicą

Mistrz Polski planuje rozpocząć batalię o mistrzostwo świata od Rajdu Chorwacji. W ramach przygotowań do debiutu na najwyższym poziomie zaliczy Rajd Valasska. Impreza stanowi pierwszą rundę mistrzostw Czech i zaplanowano ją w dniach 8-10 kwietnia.

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk mistrzami Polski

Z radością chciałbym potwierdzić, że będziecie mogli nam kibicować wcześniej niż zapowiadaliśmy. Już za niecałe trzy tygodnie w ramach przygotowań do naszej pierwszej rundy mistrzostw świata wystartujemy w Czechach w Rajdzie Valasska – poinformował Marczyk.

Trasy Rajdu Valasska są zlokalizowane w okolicach legendarnego Rajdu Barum, więc spodziewam się wymagających odcinków specjalnych, na których będziemy mogli wrócić do właściwego rytmu jazdy, a także wykonać dobrą pracę nad ustawieniami auta i przetestować nowe dla nas opony Pirelli. Mam nadzieję, że to będzie dobry trening przed debiutem w WRC2. Pojedziemy oczywiście Skodą Fabią Rally2 evo w naszych nowych, biało-czerwonych barwach🇵. Auto zostanie przygotowane przez stajnię, z którą rozpoczynamy właśnie trzeci rok współpracy: Sports Racing Technologies – dodał.

Mikołaj Marczyk Szymon Gospodarczyk WRC

Przed własną publicznością

Marczyk zdradził również, że pokaże się przed własną publicznością. Mistrz Polski stanie na starcie wielickiego memoriału. Rajd zaplanowano na tydzień przed rozpoczęciem walki w Czechach.

Z wielką radością chciałbym przekazać Wam kolejne dobre wieści! Po raz pierwszy w tym sezonie wystartujemy już za niecałe dwa tygodnie podczas wyjątkowego wydarzenia. Będziecie mogli nam kibicować na polskich odcinkach specjalnych, podczas PLATINUM 6. Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza! Będzie to dla nas okazja aby uczcić pamięć wyjątkowych polskich kierowców rajdowych i spotkać się z Wami, zanim wyruszymy do kolejnych wyzwań. Postaramy się podczas tego rajdu dostarczyć Wam wielu sportowych emocji i cieszyć Was szybką jazdą! – mówił Marczyk.

Jest to również początek naszej współpracy z marką Platinum ORLEN OIL. Wspólnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną niespodziankę, którą pokażemy Wam za kilka dni – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News