Marczyk gotowy do kolejnego startu. Wraca na znany teren

Marczyk gotowy do kolejnego startu. Wraca na znany teren

Marczyk gotowy do kolejnego startu. Wraca na znany teren

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk pojawił się na liście zgłoszeń Rajdu Portugalii, gdzie czeka go niełatwe zadanie. Do walki w WRC2 zgłosiło się aż 44 kierowców!

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Marczyk wraca na znany teren

Mikołaj Marczyk, który w zeszłym roku zaliczył pierwszy pełny sezon w mistrzostwach świata powraca do Portugalii. W 2022 roku reprezentant ORLEN Team wywalczył czwarte miejsce w niezwykle mocno obsadzonej stawce WRC2. Jednocześnie znalazł się także na drugim miejscu w stawce juniorów.

Dla Marczyk Rajd Portugalii nie jest jedyną imprezą, którą zaliczył na szutrowych oesach na Półwyspie Iberyjskim. Na tych samych odcinkach w 2021 roku wywalczył dziewiąte miejsce w rundzie mistrzostw Europy: Rajdzie Fafe. W tym sezonie wywalczył czwarte miejsce.

Mocni rywale

Kierowca ORLEN Team będzie miał aż 43 rywali w walce o punkty. Na czele listy ustawiono niezwykle mocnych w obecnym sezonie: Gusa Greensmitha i Olivera Solberga, którzy skorzystają ze Skód Fabii RS Rally2. Z bliźniaczej rajdówki skorzysta także m.in. był fabryczny kierowca WRC: Andreas Mikkelsen. Teemu Suninen wykorzysta Hyundaia i20 N Rally2, a Adrien Fourmaux Forda Fiestę Rally2. Honoru Citroena będzie bronił Yohan Rossel.

Niezwykle mocne nazwiska znajdują się także w dalszej części listy. Marczyk będzie rywalizował m.in. Armindo Araujo, Erikiem Caisem, Arminem Kremerem czy powracającym na trasy mistrzostw świata Krisem Meekem.

Słabsza obsada najmocniejszych samochód oznacza, że Marczyk będzie mógł powalczyć również o dobry wynik w klasyfikacji generalnej. Toyota wystawia trzy Yarisy dla Kallego Rovanpery, Elfyna Evansa i Takamoto Katsuty. Hyundai podstawi trzy modele i20 dla Thierry’ego Neuville’a, Daniego Sordo i Esapekki Lappiego. Z Pum Rally1 skorzystają Ott Tanak i Pierre-Louis Loubet.

– 87 załóg na liście zgłoszeń do piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata – Rally de Portugal. 44 załogi będą rywalizować w klasie WRC2, a wśród nich zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ja z Szymonem! Cieszę się, że już tylko niecały miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia docelowej rajdowej kampanii w sezonie 2023 – komentował listę Mikołaj Marczyk.

Lista zgłoszeń jest dostępna tutaj. Rajd Portugalii zaplanowano w dniach 11-14 maja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News