Małopolska czeka na to od lat!

Małopolska czeka na to od lat!

Małopolska czeka na to od lat!

Podaj dalej

Małopolska, która ma przebogate tradycje w polskiej motoryzacji oraz motorsporcie, może doczekać się zmian, które sprawią, że ponownie będzie głośno o niej w całym kraju!

Małopolska wróci do RSMP?

Niedawno zakończył się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i już spekuluje się na temat przyszłorocznego kalendarza. Jednym z kandydatów do organizacji rundy krajowego czempionatu jest Rajd Małopolski, który może przywrócić temu regionowi mistrzowską rywalizację. Trzecia edycja imprezy została oficjalnie zgłoszona jako propozycja do kalendarza RSMP 2023.

Zawody z bazą w Makowie Podhalańskim zebrały wiele pozytywnych opinii, w tym najważniejszą: obserwatora Polskiego
Związku Motorowego i zgłosiły swoją chęć do organizacji rajdu najwyższej rangi. Impreza organizowana jest przez Automobilklub Śląski. Dwie pierwsze edycje za każdym razem gromadziły na starcie blisko 100 załóg, które rywalizowały na pięknych terenach powiatu suskiego oraz powiatu wadowickiego. Trzecia edycja, być może już w randze RSMP, zostanie rozegrana w terminie 7-8 lipca lub 21-22 lipca 2023 roku.

Organizatorzy chcą więcej

– Pozytywne opinie obserwatora, ale także zawodników i kibiców, to dla nas najlepsze wynagrodzenie za trud włożony w organizację. Wraz z całym sztabem już we wrześniu podjęliśmy decyzję, że chcemy spełnić swoje marzenia i spróbować zorganizować rundę RSMP. Oczywiście wiemy, jak trudne przed nami zadanie, które wymaga dużej pracy i jeszcze większych środków. Mamy jednak świetnych partnerów i specjalistów wokół siebie, z którymi nie ma rzeczy niemożliwych. Ostateczną decyzję o wyglądzie kalendarza RSMP 2023 podejmuje oczywiście Główna Komisja Sportu Samochodowego, nam pozostaje czekać — mówił Maciej Stabrawa, dyrektor Rajdu Małopolski.

– Staramy się przygotować produkt kompletny, który będzie łączył ze sobą aspekty sportowe, wizualne i medialne na najwyższym możliwym poziomie. Tylko dzięki pracy wielu osób to się udaje. W raporcie obserwatora mogliśmy przeczytać, że "w Polsce pojawiła się bardzo solidna impreza, nieustępująca poziomem rundom Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w kilku aspektach wręcz wyróżniająca się na ich tle. To wielkie docenienie pracy sztabu, bo każdy jego członek dawał z siebie wszystko. Czy uda się w przeciągu zaledwie trzech lat awansować od imprezy amatorskiej do RSMP? Zobaczymy, to byłoby coś! — dodał Gabriel Borowy, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Małopolska po latach

Ostatni raz kibice mogli śledzić rywalizację najlepszych załóg w kraju w Małopolsce w 2008 roku. Wówczas w kalendarz RSMP widniały aż trzy imprezy z tego regionu kraju! Sezon otwierał zimowy Rajd Magurski po którym odbył się Rajd Krakowski. W drugiej części sezonu zorganizowano jeszcze Rajd Subaru.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News