M-Sport skompletował skład. Red Bull doda ekipie skrzydeł?

M-Sport skompletował skład. Red Bull doda ekipie skrzydeł?

Ford Puma Rally1 WRC M-Sport 2

Podaj dalej

Wraz z potwierdzeniem, że Sebastien Loeb pojawi się w barwach M-Sportu na trasach Rajdu Monte Carlo, ekipa poinformowała o skompletowaniu składu na sezon 2022. Cały rok za kierownicą Pumy Rally1 zaliczy Adrien Fourmaux.

Z Fordem od lat

Adrien Fourmaux dołączy do Gusa Greensmitha i Craiga Breena zaliczając cały sezon startów za kierownicą Forda Pumy Rally1. Francuz rozpoczął rajdowa karierę zaledwie pięć lat temu i błyskawicznie zyskał uznanie otrzymując w 2019 roku szansę na debiut na trasach mistrzostw świata. Sezon zakończył na trzynastym miejscu w WRC2. Formą błysnął podczas Rajdu Monte Carlo, gdzie był drugi w swojej klasie oraz w Wielkiej Brytanii. Pod koniec roku wywalczył najniższy stopień podium.

W sezonie 2020 kontynuował występy w WRC2, gdzie wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu. Dostał tez szansę debiutu za kierownicą Fiesty WRC, którą zaprezentował na Rallylegend. W pierwszej połowie tego roku oglądaliśmy go głównie w Fieście Rally2, ale wraz z końcem roku częściej zasiadał za kierownicą auta klasy WRC. Najlepszy wynik uzyskał na trasach Rajdu Chorwacji, gdzie był piąty.

Legenda wraca w nowych barwach! Czeka nas niesamowity pojedynek!

Fourmaux nie chce zawieść

Bardzo się cieszę, że mogę powiedzieć, że będę kontynuował swoją podróż z M-Sportem. Czeka mnie cały sezon za kierownicą hybrydowej Pumy Rally1. Jestem bardzo dumny. To dla mnie bardzo ważny moment. Rajdy odkryłem w 2017 roku dzięki Fieście R2J – mówił Fourmaux.

To będzie mój szósty sezon w rajdach. Nie mogę doczekać się rywalizacji na najwyższym poziomie w barwach M-Sportu i Red Bulla. Chcę sprawić, by wszyscy ludzie, którzy we mnie wierzyli i nadal to robią, byli dumni. Do zobaczenia w Monte Carlo w przyszłym miesiącu – dodał.

Wilson jest dumny ze składu

Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić pozostałych kierowców w naszym składzie na Rajd Monte Carlo. Rozpoczęcie nowej ery WRC z tak mocnym składem jest czymś, z czego jestem bardzo dumny. Pokazuje to wiarę, jaką ci faceci pokładają w nowej Pumie Rally1 – mówił Malcolm Wilson.

Widząc Adriena, który ma okazję rywalizować z nami przez cały sezon, jestem bardzo dumny. M-Sport ma długą historię rozwoju młodych kierowców. Adrien nie jest wyjątkiem. Sezon 2022 daje mu szanse na pokazanie, co naprawdę potrafi. Jestem pewien, że w ciągu roku zademonstruje kilka imponujących występów – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News