Łukjaniuk wykorzystał błędy rywali. ORLEN Team na wirtualnym podium

Aleksiej Łukjaniuk perfekcyjnie wykorzystał błędy rywali i mimo tylko dwóch oesowych triumfów kończy sobotę na ORLEN Rajdzie Polski jako lider w klasyfikacji kierowców.

Łukjaniuk wykorzystał błędy rywali. ORLEN Team na wirtualnym podium
Podaj dalej

Gdy wydawało się, że karty rozdaje Nikołaj Griazin, kierowca Polo R5 popełnił błąd, który zmusił go do zatrzymania się po przedostatnim odcinku specjalnym. Wykorzystali to także kolejni kierowcy i dzień jako wicelider kończy Andreas Mikkelsen (+29,7). Podium uzupełnia duet ORLEN Team: Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (+1:15,6). Załoga Skody jednocześnie prowadzi w stawce RSMP.

30,8 sekundy do rodaków traci Wojciech Chuchała, a czołową piątkę klasyfikacji generalnej uzupełnia Nil Solans (+2:22,3). Podium w klasyfikacji RSMP jak na razie kompletuje Grzegorz Grzyb, który jutro będzie odpierał ataki Adriana Chwietczuka. Obu zawodników dzieli 15 sekund.

Do mety etapu nie dotarł drugi duet ORLEN Team: Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Załoga wypadła z trasy jednego z odcinków specjalnych. Zawodnikom nic się nie stało.

https://www.instagram.com/tv/CQT4UaJH8-K/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR0cn5zmSroZrAJD8D8oCmSqOQg44Xp2r2bgYXq7opETosZtlc2ZyAA2fSs

 

Na jutro organizatorzy zaplanowali sześć odcinków specjalnych. Mazurska batalia będzie kontynuowana na dwóch powtarzanych oesach, a następnie kawalkada przeniesie się do Przesnysza i na ulicę Karową w Warszawie.

Przeczytaj również