Louis Deletraz - Co wiemy o partnerze Roberta Kubicy?

Louis Deletraz - Co wiemy o partnerze Roberta Kubicy?

Louis Deletraz – Co wiemy o partnerze Roberta Kubicy?

Podaj dalej

Louis Deletraz w tym roku będzie zespołowym partnerem Roberta Kubicy w walce o mistrzostwo świata w wyścigach długodystansowych. Warto wobec tego bliżej przyjrzeć się sylwetce Szwajcara.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Deletraz zaczynał w formułach

Obecny kierowca ORLEN Team WRT urodził się 22 kwietnia 1997 roku w Genewie. Szwajcar rozpoczynał swoją karierę w autach jednomiejscowych od Formuły BMW w 2012 roku. Do trzech wyścigów, w których starował trzykrotnie ruszał z pole position. Ze zwycięstwa cieszył się raz, a na koniec sezonu znalazł się na czwartej pozycji.

Świetna forma pozwoliła już w kolejnym roku awansować do Formuły Renault 2.0. W debiutanckim sezonie w strefie północnej Europy wywalczył 19 miejsce. Już rok później został wicemistrzem, a w 2015 roku mistrzem serii. W głównej rywalizacji wywalczył drugie miejsce. Wicemistrzostwo w Formule 3,5 zapewniło mu awans do Formuły 2. Zaliczył w niej cztery sezony, a najlepszy wynik wywalczył w 2019 i 2020 roku, gdy był ósmy. Jednocześnie w 2020 roku był kierowcą testowym Haasa.

Czas na samochody

Deletraz zaprzestał jednak walki o fotel w Formule 1 i skoncentrował się na wyścigach długodystansowych. W debiucie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2020 roku był czwarty wraz z kolegami z Rebellion Racing. Rok później utworzył zespół m.in. z Robertem Kubicą i wywalczył tytuł w European Le Mans Series. Po dramacie na ostatnim okrążeniu 24-godzinnego wyścigu Le Mans musiał pogodzić się z goryczą porażki w LMP2.

Miniony sezon to kolejny rok współpracy z Robertem Kubicą. W mistrzostwach świata w barwach Prema ORLEN Team wywalczyli piate miejsce w klasie LMP2. Dodatkowo Szwajcar wywalczył tytuł w europejskiej serii Le Mans oraz siódme miejsce w serii IMSA.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią programu WEC zespołu WRT. Swoją pełnoetatową karierę wytrzymałościową rozpocząłem z zespołem w 2021 roku i mam wiele wspaniałych wspomnień z naszego tytułu w European Le Mans Series. Powrót razem z Robertem jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Trzeci rok z rzędu będziemy dzielić samochód. Mamy niedokończone sprawy w WEC i 24-godzinnym wyścigu Le Mans – mówił przed sezonem Louis Deletraz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News