Lappi walczy z Tanakiem. Marczyk toczy bój o punkty

Esapekka Lappi pilotowany przez Janne Ferma idealnie wykorzystał dalszą pozycję startową i przewodzi stawce po pierwszym, skróconym etapie Rajdu Sardynii. Fiński duet nie może jednak mówić o bezpiecznej przewadze i na najgroźniejszymi rywalami mają mniej niż sekundę zapasu!

Lappi walczy z Tanakiem. Marczyk toczy bój o punkty
Podaj dalej

Lappi na czele

Załoga Toyoty od samego początku rywalizacji wymieniała ciosy z Ottem Tanakiem i Martinem Jarveoją. Na koniec dnia zawodnicy Hyundaia tracą do rywali zaledwie 0,7 sekundy. Ze względu na opóźnienia wynikające z usuwania uszkodzonych na pierwszej pętli pojazdów, rywalizacja została skrócona do siedmiu oesów. Pierwotny harmonogram zakładał batalię na dziewięciu próbach.

Na trzecim miejscu znajduje się również startujący w drugiej części stawki: Pierre-Louis Loubet. Francuz jednocześnie jest najlepszym kierowcą M-Sportu i do lidera traci 15,1 sekundy. Zaledwie 0,4 sekundy słabszy jest zespołowy kolega Loubeta: Craig Breen. Niezwykle blisko jest również Dani Sordo. Hiszpan znajduje się 0,6 sekundy za Irlandczykiem, co zapowiada niesamowitą walkę podczas kolejnych dwóch dni rywalizacji.

Nieco więcej traci szósty Adrien Fourmaux. Kierowca Pumy Rally1 traci do czołowej piątki 14,7 sekundy. Francuz ma ponad pół minuty zapasu nad Takamoto Katsutą i Kalle Rovanpera. Fin pełnił dziś rolę „odkurzacza” otwierając rywalizację Z walką o końcowy triumf pożegnał się Elfyn Evans, który uszkodził Yarisa na jednym z odcinków.

Marczyk walczy w WRC2

W WRC2 polscy kibice śledzą poczynania Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Załoga ORLEN Team perfekcyjnie zaczęła rywalizację i po pierwszym oesie była na fotelach wiceliderów. Na pierwszej piątkowej pętli w sportowym tempie mogli przejechać trzy z czterech oesów i na serwis zjechali na trzynastej pozycji w stawce ponad trzydziestu duetów. Czasy uzyskiwane na drugiej pętli pozwoliły awansować na dwunaste miejsce. Do punktowanej dziesiątki reprezentanci ORLEN Team tracą 16,2 sekundy. W stawce juniorów zajmują dziewiątą pozycję.

Liderem rywalizacji w WRC2 jest Andreas Mikkelsen, który ma 15,8 sekundy zapasu nad Nikołajem Griazinem. Kolejne 14,9 sekundy traci Teemu Suninen. fin bardziej musi oglądać się za siebie. Zaledwie 7,6 sekundy do czołowej trójki traci Jan Solans. Drugi z reprezentantów ORLEN Team: Martin Prokop jest szesnasty.

Rajd Sardynii – Wyniki po OS7

Przeczytaj również