Kubica znowu pokazał kolegom jak się jeździ! Tym razem w nocy

Robert Kubica zakończył kolejną sesję w której wziął udział przed 24h Le Mans z najlepszym czasem wśród kierowców ekipy Prema ORLEN Team. Tym razem zawodnicy sprawdzali swoje możliwości w dwugodzinnej nocnej sesji.

Kubica znowu pokazał kolegom jak się jeździ! Tym razem w nocy
Podaj dalej

Kubica znów najszybszy

Sesję dla Prema ORLEN Team rozpoczął Lorenzo Colombo. Cała ekipa skoncentrowała się, by w nocnych warunkach sprawdzić ustawienia wyścigowe. Włoch zaliczył pięć okrążeń i uzyskał czas 3:37,405. Jako drugi za kierownica pojawił się Robert Kubica. Polak przejechał dziewięć okrążeń, a na najlepszym zatrzymał stoper na rezultacie 3:33,559. Po Polaku kibice mogli oglądać w Orece LMP2 w barwach PKN ORLEN Louisa Deletraza. Szwajcar zaliczył sześć okrążeń.

Pod koniec sesji na tor ponownie wyjechał Lorenzo Colombo. Najmniej doświadczony z trójki kierowców przejechał dziewięć okrążeń i poprawił się na 3:34,029.

Czytaj też: Prema ORLEN Team z awansem. Uciekli przed deszczem

Tym razem Glickenhaus

Na czele tabeli tym razem pojawiła się ekipa Glickenhaus z numerem 708. Za amerykańskim zespołem sklasyfikowano dwie Toyoty. Siódemka straciła 0,264 sekundy, a ósemka 0,348 sekundy. Czołową piątkę uzupełniły dwa pozostałe w stawce hipersamochody: drugi Glickenhaus i Alpine.

W stawce klasy LMP2 najszybsi byli kierowcy WRT. 0,263 sekundy do rywali stracili kierowcy United Autosports USA, a 0,280 sekundy wolniejsi byli zawodnicy Team WRT. Czas Roberta Kubicy dał zespołowi Prema ORLEN piąte miejsce. Polski zespół Inter Europol Competition umieścił swoje auta na czternastym i szesnastym miejscu. Niestety po awarii zawieszenia jazdy przedwcześnie zakończyła szybsza z ekip.

W LMGTE Pro Corvette z numer 63 była o 0,177 sekundy lepsza od Porsche z numerem 91. w LMGTE Am na czele znalazły się dwa Porsche. Ekipa Project 1 była o 0,1 sekundy lepsza od Dempsey – Proton Racing.

Co nas czeka dalej?

W czwartek o 15:00 zaplanowano trzygodzinny trening, a walka o pole position rozpocznie się o 20:00. Przed właściwą batalią kierowcy będą mogli jeszcze raz przyzwyczaić się do nocnych warunków. Dwugodzinny trening zaplanowano na 22:00. W sobotę o 10:30 zaplanowano 15-minutą sesję rozgrzewką, a 24-godzinna batalia rozpocznie się o 16:00.

24h Le Mans – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również